Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

 

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją , uczestniczyli w uroczystościach majowych zorganizowanych przez Gminę Milicz.

2 Maja w uroczystym nadaniu imienia Ronda Orląt Lwowskich i Alei Niepodległości uczestniczyli uczniowie klasy Ia i Ib oraz poczet sztandarowy;

3 Maja w uroczystej mszy św. wziął udział poczet sztandarowy. Na placu pod Urzędem Gminy wystąpiła młodzież klas trzecich gimnazjum i zatańczyła pięknego „Poloneza”, z choreografią przygotowaną przez p. Danutę Żołdak. W korowodzie uczestniczyli uczniowie klas I, IV i oraz grupa gimnazjalistów z pięknym smokiem , przygotowanym wraz z p. Natalia Loret – Wiernasz oraz p. Katarzyną Józefiak , a także uczniowie ubrani w stroje narodowe. Ważnym elementem korowodu była 40 metrowa flaga narodowa, do niesienia której zaproszono mieszkańców Milicza.

Na milickim rynku odbyło się uroczyste zwinięcie flagi i przekazanie jej Szkole Podstawowej nr 2 i Muzycznej I stopnia w Miliczu oraz rozdanie nagród w konkursie „Dyktando dla Niepodległej”. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja I miejsce zajęła Emilia Karbowska z kl. IIa gimnazjum, II miejsce Zuzanna Kłosowska z kl. IIf gimnazjum , III miejsce Emilia Sokół z kl. VII SP1.