Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

W poniedziałek 7 maja, jak co roku, grupa naszych gimnazjalistów pod opieką Renaty Korzeniowskiej i Katarzyny Potockiej wzięła udział w imprezie zorganizowanej przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Dla uczczenia Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przez ulice naszego miasta przemaszerowal barwny korowód. Na milickim Rynku bawiliśmy się wspólnie z osobami niepełnosprawnymi, dzieliliśmy się swoimi marzeniami, a następnie wypuściliśmy białe gołąbki jako znak wolności i wiary w spełnienie tych marzeń. Później udaliśmy się na teren Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego, gdzie nastąpił dalszy ciąg wspólnej zabawy i integracji, przy dźwiękach muzyki i ku ogólnej radości wszystkich uczestników. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspólne świętowanie.