W minionym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w 3 konkursach powiatowych:
- 13 marca w V Powiatowym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu wzięła udział Michaela Jendral kl. 5A
- 14 marca w XVI Powiatowym konkursie gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego we Wróblińcu wzięli udział Maria Mikołajczak kl. 3A, Maria Wilgosz kl. 3A oraz Wiktoria Walniczek kl. 7B
- 15 marca w XII Powiatowym konkursie języka angielskiego we Wziąchowie Wielkim wzięli udział Franciszek Kucharski kl. 4C, Mikołaj Wypychowski kl. 5A, Michaela Jendral kl. 5A, Natalia Szewczyk kl. 8B, Wiktoria Walniczek kl. 7B oraz P. Okniańska kl. 8B
Miło nam poinformować, że Michaela Jendral zdobyła I miejsce w V Powiatowym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu - gratulujemy!!!

View the embedded image gallery online at:

W dniu 12.03.2019 roku odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez klasę I c przy współpracy rodziców. Zebrane pieniądze w kwocie 357.50 zł zostały przekazane Mikołajowi Gumulakowi, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Zebrana kwota wspomoże operację fibrotomii w Krakowie, która odbędzie się już w czwartek.

Rodzice chłopca serdecznie dziękują klasie I c, Rodzicom, wychowawcy pani B, Magdzińskiej, Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika za wsparcie i okazane serce.

Dnia 27 marca w naszej szkole odbędą się międzyszkolne zawody w planszowej grze ekonomicznej MONOPOLY. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-5. Wychowawcy proszeni są o wytypowanie w swoich klasach dwuosobowych drużyn i zapoznanie ich z zasadami gry do dnia 22 marca i zgłoszenie ich do p. Iwony Jaworskiej.

Cele konkursu:

- budowanie w uczniach postaw przedsiębiorczości

- nauka obracania i gospodarowania pieniędzmi

- upowszechnianie racjonalnego gospodarowania pieniędzmi jako niezbędnego składnika współczesnej gospodarki

- upowszechnianie postawy aktywności i zaradności

- propagowanie pracy zespołowej, w tym szacunku dla drugiego człowieka i umiejętności podziału zadań.

- edukacja związana z działalnością banku jako instytucji finansowej

- uczeń poznaje w praktyce pojęcia ekonomiczne tj. : podatek, kredyt, kasa społeczna czy akt własności.

Regulamin w załączniku.

Regulamin:

Grę wygrywa drużyna, która przed upływem czasu gry doprowadzi do bankructwa pozostałych graczy lub w momencie upływu ustalonego czasu gry posiada największy majątek.

Wyruszając z pola START przesuwasz pionek po planszy o tyle pól, ile oczek wyrzuciłeś kostkami.

Gdy wejdziesz na pole stanowiące nieruchomość nie należącą jeszcze do nikogo, możesz kupić ją od banku. Jeżeli nie zdecydujesz się na zakup, nieruchomość sprzedawana jest w drodze licytacji po najwyższej oferowanej cenie. Gracz będący właścicielem nieruchomości pobiera czynsz od przeciwników, których pionki się na niej zatrzymają. Budowa domów i hoteli znacznie zwiększa pobierany czynsz -rozsądek podpowiada więc stawianie budynków wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jeżeli potrzebujesz gotówki, bank udziela kredytu pod zastaw nieruchomości. Musisz dokładnie wykonywać polecenia wynikające z kart "Szansa" i "Kasa Społeczna". Uważaj Jednak - może się zdarzyć, że trafisz do więzienia!

Czytaj więcej: Uwaga konkurs!!! Szkolne zawody w planszowej grze ekonomicznej MONOPOLY.