Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych „Myślę więc czytam - czytam więc myślę 2021” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach. Zależny nam również na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania literatury.

• Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych, zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.

• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 22 listopada 2021 r. o godz. 20.00.,

ostatni 25 listopada 2021 r. o godz. 20.00.

• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

• Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

1. nagroda o wartości 500 zł

2. nagroda o wartości 300 zł

3. nagroda o wartości 200 zł

oraz nagrody książkowe (miejsca od IV do XL).

Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej:

www.literatura.akademiamlodziezowa.pl