Dnia 5.11.2018 klasa Ia uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu. Tematem spotkania były zwierzęta Doliny Baryczy. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji o zwierzętach występujących na naszych terenach, obejrzeli kolekcję wypchanych eksponatów, z których największym zainteresowaniem cieszyły się bóbr i zimorodek. W drodze powrotnej do szkoły dzieci obserwowały przyrodę w warunkach naturalnych i podziwiały mieszkańców milickiego zalewu.

ORGANIZACJA USŁUG

TURYSTYCZNYCH

„Górnicki” Daniel Górnicki

58 – 330 Jedlina Zdrój, ul. Świdnicka 3a              Tel. (74)885 51 74

58 – 316 Wałbrzych, ul. Poselska 9c                      Tel. (74) 66 44 007

www.gornicki.eu

„ Zielona Szkoła” w Macedonii

Termin 19.05 – 26.05.2019

Czytaj więcej: „ Zielona Szkoła” w Macedonii

Już po raz drugi, dzięki funduszom pozyskanym z Gminy przez Stowarzyszenie działające przy naszej szkole- "Wspólna droga", uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, zwanej też " Dzielnicą Czterech Świątyń".
     Uczniowie klasy 3a i 3f mieli okazję zwiedzić cerkiew prawosławną, synagogę "Pod Białym Bocianem" oraz zbór protestancki. Opóźnienie nie pozwoliło nam dotrzeć do kościoła katolickiego. W trakcie zwiedzania z przewodnikiem dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy o różnicach doktrynalnych między kościołami i historii gmin wyznaniowych we Wrocławiu. Mieliśmy również możliwość porównania różnych stylów architektonicznych. Po części edukacyjnej przyszła pora na rozrywkę - kino.
     Przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym została pogłębiona wiedza i poziom tolerancji, bo przecież najczęściej boimy się tego czego nie znamy.
Opiekunami wycieczki była p.Anna Andruszczyszyn i p. Beata Jarczewska.

21.10.18 uczniowie klasy 4b, pod opieką p.Beaty Jarczewskiej, wzięli udział w "Nocy w Pałacu Maltzanów".
Przepiękny pałac w stylu klasycystycznym zaprojektowany został przez Karola Geisslera, na zlecenie Joachima Karola Maltzana. Uczniowie mogli podziwiać wyposażenie sal, dziedziniec herbowy z posągiem myśliwego z 1909 roku. Mieliśmy niepowtarzalna okazję zapoznać się z historią pałacu oraz właścicieli majątku.
Uczniowie Technikum Leśnego zaprezentowali słynna legendę, związana z pałacem, o sznurze pereł. Odczytali również fragmenty książki "Bij w werbel i nie lękaj się" hrabiny Marii von Maltzan.
 W ramach integracji zespołu klasowego, przed zwiedzaniem, udaliśmy się do kawiarni Familijnej na małe co nieco i na plac zabaw przy Chatce Puchatka.
View the embedded image gallery online at:

To był nasz ostatni rajd w tym sezonie. Przez jesienny las, zamglone pola dojechaliśmy do jazu w Sułowie. W Praczach zatrzymaliśmy się na rozgrzewającą  herbatkę. Uczniowie mogli zobaczyć najmniejszego naszego ssaka-ryjówkę aksamitną.  Odbył się konkurs ze znajomości drzew, który wyłonił trzech zwycięzców: Filipa Tyczyńskiego, Mateusza Pierza i Martynę Bąk - gratulacje.
Opiekę nad grupa sprawowała p.D.Żołdak, p.B. Jarczewska i K.Potocka.
Szczególne podziękowania dla mam, które dzielnie z nami przemierzały jesienną Dolinę Baryczy-p. Dubicka, p.Kądziela, p.Bąk i p.Kotyla.

Wycieczka do zoo

W czwartek, 18 października klasy 2a i 2b oraz uczniowie z 5c, odwiedzili Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Uczestnicy wycieczki podziwiali ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb oraz bujną roślinność niemal całego świata. Zwiedzili Afrykarium, gdzie mieli możliwość poznania różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, a wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w oceanicznych głębinach. Uczniowie oglądali karmienie fok, sami też karmili kózki, owce i inne małe zwierzęta na Zwierzęcym Dziecińcu. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.