Dnia 1.03 klasy pierwsze i drugie pojechały do trzebnickiego kina na lekcję medialną. Nasi uczniowie dowiedzieli się, czym jest reklama, odkryli, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe, poznali różne hasła reklamowe i próbowali swoich sił przy tworzeniu sloganu reklamowego. Dzieci przekonały się również, dlaczego w reklamach występują znane osoby i dowiedziały się, jak reklama może pomagać innym.
Po ciekawej lekcji odbyła się projekcja filmu Rock Dog. Pies ma głos., podczas której uczniowie wspaniale się bawili.

Osoby, które zapisały się na zieloną szkołę do Macedonii, oraz te, które jeszcze się zastanawiają, informujemy, że we wtorek o godzinie 17 w gab 109 (geograficzny) odbędzie się spotkanie. Obecność wraz z rodzicami obowiązkowa.

ORGANIZACJA USŁUG

TURYSTYCZNYCH

„Górnicki” Daniel Górnicki

58 – 330 Jedlina Zdrój, ul. Świdnicka 3a              Tel. (74)885 51 74

58 – 316 Wałbrzych, ul. Poselska 9c                      Tel. (74) 66 44 007

www.gornicki.eu

„ Zielona Szkoła” w Macedonii

Termin 19.05 – 26.05.2019

Czytaj więcej: „ Zielona Szkoła” w Macedonii

W dniach 4 - 6 luty 2019r. grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu aktywnie spędzała ferie zimowe w Ośrodku Narciarskim „Czarna Góra”.

Codziennie od godz. 9 do 16 uczniowie mieli możliwość uczenia się i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie. W czasie pobytu w ośrodku panowały wspaniałe warunki atmosferyczne – wszystkie trasy narciarskie były dostępne i bardzo dobrze przygotowane co pozwalało w pełni korzystać z uroków szusowania. Po całodziennym szaleństwie na stoku wracaliśmy do Ośrodka „Rybniczanka” w Lądku Zdrój gdzie mieściło się zakwaterowanie. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Jacek Świrkowicz i Paweł Urbański

Serdeczne podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Miliczu oraz właścicieli Piekarni Familijnej z Kużnicy Czeszyckiej Elżbiety i Witolda Kowalczyk za dofinansowanie wyjazdu.

View the embedded image gallery online at:

...Teatr to widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma, aż do chwili, gdy nagle na scenie, zacznie się dziać przedstawienie. W teatrze, czarodziejskie jest to na co patrzę, gdy się tylko podnosi kurtyna, to od razu czar działać zaczyna...

Czy czar zaczyna działać w teatrze, o tym dowiedzieli się uczniowie klasy I c, II a, i II b , którzy 18 stycznia wybrali się do teatru W. Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. „Kopciuszek”.

Wszystko w nim było idealnie bajkowe, odrobione w szczegółach: kolorowe błyszczące stroje, wymowne peruki, sceniczna charakteryzacja, magiczne i baśniowe postacie, znakomita scenografia. Najbardziej zaciekawiła nas zmiana scenerii, kiedy odpowiednie elementy po prostu zjeżdżały znad sceny.

View the embedded image gallery online at:

17.01.2019 roku klasa I B miała przyjemność uczestniczyć w koncercie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert ten był pod tytułem "Stanisław Moniuszko- kompozytor narodowy". Stanisław Moniuszko to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów, a koncert w którym uczestniczyliśmy miał za zadanie przybliżyć młodym ludziom sylwetkę tego wspaniałego człowieka. Koncert wypełniony był najwspanialszymi fragmentami jego twórczości. Koncert był wyjątkowy, orkiestra symfoniczna zagrała cudownie, a śpiewacy oddali charakter pisanych prawie dwieście lat temu utworów w sposób, który zapamiętamy na długo. To było niezwykłe wydarzenie, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.