• 18057900_1354461951275918_5426587430439329007_n.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

Dzisiejsze życie nabiera niesamowitego rozpędu. Gdzieś mijamy się, jesteśmy razem, a jednocześnie obok siebie.

Lecz są dni, o których zapominać nam nie wolno, które napełniają nas zadumą, radością, ciepłem i wzruszeniem. Takim dniem jest dzień naszych najukochańszych nam osób - MAM, bez których życie nie miałoby najmniejszego sensu.
Nasze mamy są dla nas oparciem, wzorem, źródłem miłości, które bije nieustannie. My - Wasze dzieci chcemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za miłość okazywaną w każdym momencie naszego życia, sprawić, abyście chociaż na chwilę zapomniały o trudach codzienności, aby na Waszych twarzach namalował się uśmiech i szczęście.

To właśnie dla Was drogie mamy przeznaczona jest dzisiejsza uroczystość. Wasze poświęcenie, dobroć, ciepło i bezgraniczna miłość, która przeplata się z codziennością wypala w naszych serduszkach szacunek i wdzięczność. Dziękujemy!
W poniedziałek 27 maja uczniowie naszej klasy zaprosiły do szkoły swoje mamy z okazji Dnia Matki. Przygotowały program artystyczny i własnoręcznie wykonane niespodzianki.

Podczas zajęć dotyczących wiosny zrodził się w głowach uczniów 1A pomysł zrobienia sałatki z nowalijek. Wzbudzanie zainteresowania pracą w kuchni, daje podwaliny dzieciom na bardziej aktywne funkcjonowanie w dorosłym życiu. Podczas zajęć kulinarnych dziecko odbiera wiele bodźców: kolor, zapach, smak. Sprzymierzeńcem tej pracy będzie apetyt dzieci, a to pozwoli na skupienie uwagi, ulepszenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, porozumiewanie się w grupie.

W primaaprilisowy poniedziałek odwiedził naszą szkołę cyrk “Heca”.

Przedstawienie odbyło się w sali gimnastycznej i oczarowało zgromadzoną widownię. Podczas występu podziwialiśmy pokaz żonglerki, gimnastyki artystycznej, ekwilibrystyki. Z dużym zainteresowaniem i radością oglądaliśmy taniec z prawdziwym wężem, a wielu udało się go nawet dotknąć. Nie zabrakło też konkursów z udziałem dzieci i sztuczek klowna, który rozbawił całą widownię, jeżdżąc w swych dużych butach na maleńkim rowerku. . Po występie artyści otrzymali od wszystkich widzów gromkie brawa.

W minioną środę tj. 27.03. klasa 5a wraz z wychowawcą p. Anetą Florkowską- Sip spędziła miłe popołudnie i wieczór w swoim towarzystwie. Nim przenieśli się w magiczny świat Alicji w Krainie Czarów I ET wspólnie przygotowali w naszej szkolnej kuchni posiłek. Tym razem były to pyszne naleśniki wg receptury niezstąpionej pani od zajęć kulinarnych – Agnieszki Pietrzak. Wyjątkowe dlatego, że puszyste, a to zasługa Bartosza Szila, który tak dobrze ubił białka. Najlepsze w smażeniu okazały się Julia Prałat i Alicja Prasołek. Wykończeniem naleśników, czyli wyborem dodatków i dekoracją każdy zajął się już sam, a było w czym wybierać: sery, dżemy o różnych smakach, bita śmietana, truskawki, borówki, banany, brzoskwinie, nutella, orzechy, wiórki kokosowe, a nawet żelki.

To było udane spotkanie integrujące zespół klasowy. Z pełnymi brzuchami i głową pełną przemyśleń rozeszliśmy się do domów.

Edukację teatralną warto zaczynać bardzo wcześnie, bo teatr zaspakaja potrzeby psychiczne dzieci i może odegrać kluczową rolę w kształtowaniu ich osobowości.

Grupa teatralna klas I-II pod kierownictwem Barbary Magdzińskiej 28 marca w naszej szkole przedstawiła spektakl pt. „Sen Doroty” dla klas pierwszych i drugich. Mali artyści zaprezentowali się doskonale na scenie, a widzowie spotkali się z rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć. Uczniowie mieli kontakt bezpośrednio z żywym słowem, a bycie widzem pomaga przecież w kształtowaniu wrażliwości estetycznej, rozwijaniu zainteresowań czytaniem, sztuką i muzyką.

Sztuka „Sen Doroty” miała charakter pouczający. Główna bohaterka przemienia swój charakter na oczach widza na pozytywny, i zdobywa jego uznanie. Na uczniów zadziałała prawdziwa magia teatru, coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Nasi aktorzy teatralni otrzymali zasłużone brawa. Myślą już nad następnym przedstawieniem, aby zaciekawić znowu swoją publiczność.