• 2019.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

W piątek uczniowie klasy I C mieli okazję wziąć udział w zajęciach integracyjnych z uczniami z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Miliczu. Pani Dorota Kembłowska przygotowała zajęcia metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborn. Stosowanie metody ruchu rozwijającego przynosi korzyści dla dzieci:

• wspomaga rozwój,

• wyrównuje opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej.

• uczy współdziałania z partnerem,

• pozwala wykorzystać nagromadzoną energię, wykorzystać siłę,

• uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu.

• wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu. Zdaniem autorki tej metody ... „wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:

• pragną poczuć się dobrze we własnym ciele (jak w domu), czyli umieć w pełni nad nim zapanować

• odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktu z innymi. Zaspokojenie tych potrzeb – dobry kontakt z samym sobą i z innymi ludźmi – jest możliwy dzięki dobremu nauczaniu ruchu”.

Kolejną niespodzianką przygotowaną dla nas były zajęcia w Sali Doświadczania Świata. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań. To były niezwykle interesujące, ciekawe i radosne zajęcia za co bardzo dziękujemy Pani Dorotce, Mirce, Agnieszce i Kasi.

23 października odbyły się kolejne dodatkowe zajęcia plastyczne dla dzieci klas pierwszych. Na poprzednich zajęciach dzieci wykonywały takie prace plastyczne jak "Jesienne drzewo" czy "Lisy" jak i "Drzewko cztery pory roku". Prace były bardzo twórcze. Dzisiaj uczniowie mieli możliwość wykonać "Dynie 3D". Lekcja przyniosła dzieciom dużo radości.
23.10 klasa I b udała się na lekcję do biblioteki. Ponieważ w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki dlatego spotkanie było poświęcone właśnie muzyce. Uczniowie w pierwszej kolejności wysłuchali opowiadania pt. "Koncert Osła" następnie mieli możliwość zapoznania się z różnego rodzaju fletami, ich budową i brzmieniem. Instrumenty pochodziły z różnych stron świata i wzbudziły duże zainteresowanie. Dzieci słuchały wygrywanych melodii i odgadywały tytuły piosenek. Całe spotkanie zakończył szereg zagadek, które uczniowie odgadywali bezbłędnie. Serdecznie dziękujemy za inspirują lekcję.

Kinezjologia jest nauką o związkach ruchu ciała z organizacją i funkcjonowaniem mózgu. Jest to dziedzina wiedzy o człowieku, wykorzystująca elementy psychologii, neurofizjologii i anatomi. Celem Kinezjologii jest przekazanie wiedzy i potencjału naszego umysłu, byśmy mogli z łatwością i w naturalny sposób uczyć się, rozwijać i zachowywać zdrowie.

Mali odkrywcy z klasy I b obejrzeli dzisiaj filmy edukacyjne, korzystając z tablicy multimedialnej, ukazujące warstwy lasu, oraz gleby. Zobaczyli z czego składa się ściółka leśna oraz zgadywali odgłosy leśnych zwierząt. Na koniec wykonali własnoręcznie "las w słoiku" kierując się informacjami z wcześniej obejrzanych filmów. Ta alternatywna lekcja przyrody przyniosła uczniom dużo radości, pobudziła wszystkie zmysły i przede wszystkim wiele ich nauczyła. Tworzenie lasów w słoikach jest cudownym doświadczeniem dla dzieci, doświadczeniem, które poza jednorazowym spotkaniem z naturą podczas warsztatu daje codzienne możliwości obserwowania i podglądania jak taki niewielki fragment natury zmienia się z zależności od warunków panujących na zewnątrz i pory roku.

14.10 klasa I b uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Wyszliśmy wspólnie do kawiarni na lody, a następnie udaliśmy się na plac zabaw. Dzień zaliczamy do bardzo udanych ponieważ przyniósł nam dużo uśmiechu i radości. Zabawa była świetna, a lody pyszne.