„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” .

Józef Piłsudski

8 listopada w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W hali zebrali się: dyrekcja, zaproszeni goście, rodzice, brać uczniowska z nauczycielami, pracownicy. Wszyscy z uwagą wysłuchali tekstów i obejrzeli program przygotowany przez uczniów. Z entuzjazmem włączyli się również w śpiew znanych i lubianych pieśni patriotycznych, takich jak „Pierwsza Brygada”, „Piechota” czy „O mój rozmarynie”. Ciekawym akcentem była obecność chóru składającego się z dziewczyn i chłopców klas piątych, szóstych i siódmych. Tym razem jednak to najmłodsi przedstawiciele społeczności szkolnej wiedli prym i przedstawili rys historyczny związany ze świętem 11 listopada, przy życzliwym wsparciu starszych kolegów. Dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich świetnie poradziły sobie z odpowiedzialną rolą i brawurowo przeprowadziły zebranych przez trudną historię naszego narodu. Nie zabrakło również tańców – z orłami i flagami, a także hip hopowej wersji naszych dziejów. Naszą uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna pod wodzą pana Waldemara Fiuka. Pojawiły się postaci historyczne: Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Haller, Tadeusz Rozwadowski, Wincenty Witos oraz żołnierz legionista. To były chwile niezwykłych wzruszeń.