24 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbył się turniej charytatywny dla Michalinki Plewki organizowany przez UKS Szkółkę Piłkarską Milicz.

W tym roku także młodzież z naszej szkoły pod opieką pani Iwony Jaworskiej przyłączyła się do tego wydarzenia. Ze Szkółką Piłkarską połączył nas wspólny cel, jakim jest pomoc naszemu milickiemu Motylkowi. Podczas imprezy sprzedawaliśmy własnoręcznie zrobione anioły a pieniążki ze sprzedaży były wrzucane do jednej ze zbiórkowych puszek. Tego dnia naszym uczniom udało się zebrać kwotę 909,02 zł.

View the embedded image gallery online at:

FESTIWAL ANIOŁÓW - KOLEJNE DZIAŁANIE

Jak się okazuje śpiewanie i pomaganie doskonale idą w parze!!! Stąd pomysł naszych TalentowiSKOwiczów na organizację kolejnego kiermaszu charytatywnego na rzecz małej Michalinki właśnie podczas II Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

A Anioły jakie okazałe! DOSTOJNA TA ANIELSKA DRUŻYNA, PRAWDA?!!

Historia Powstania

naszych Aniołów!!!

Od początku trwania Anielskiego Festiwalu w naszej szkole uczniowie zgromadzili ponad 40 kg maki i ok. 30 kg soli. Do tej pory powstało z nich już 95 figurek.

Figurki Aniołków, które wytwarzamy w naszej szkolnej manufakturze wykonane są z masy solnej według naszej tajemnej receptury. Aniołki powstają na tekturowym stelażu i są wypiekane przez kilka godzin w piekarniku w temperaturze ok.100˚C aż do uzyskania odpowiedniej twardości i trwałości. Kolejnym etapem jest malowanie figurek farbą akrylową.

Na koniec zabezpieczamy nasze rękodzieło lakierem akrylowym. Cały dochód ze sprzedaży Aniołków Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu przeznacza na rzecz Michalinki Plewki.