Nasza szkoła również włączyła się w 27 FINAŁ WOŚP!
W najbliższą niedzielę 17  uczniów będzie kwestować na ulicach naszego miasta jako wolontariusze WOŚP- dziś w sztabie I LO odebrali identyfikatory.
Natomiast nasza placówka włączyła się w akcję Juraka Owsiaka, przekazując na licytację dwa miesięczne karnety na siłownię. Zapraszamy o wsparcie szczytnej idei, przy okazji dbając o własną kondycję fizyczną.

W ramach profilaktyki w dniach 3 i 8 stycznia uczniowie od klasy I SP do III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią dietetyk Grażynę Białek oraz p. fizjoterapeutę Jarosława Bienkiewicza . Tematyka spotkań dotyczyła zasad prawidłowego żywienia, uczniowie porównywali zawartość „żołądków” , ich skład kaloryczny oraz badali zawartość cukru w poszczególnych produktach. Natomiast p. Bienkiewicz wskazywał prawidłowe nawyki w wykonywaniu codziennych czynności , np. podczas czytania, korzystania z telefonu, schylania się, wiązania butów, spania oraz przyczynę problemów odkręgosłupowych.

Przypominamy, ze jutro każdy może przyjść do naszej szkoły w domowym sprzęcie do przemieszczania się.
Osoba taka będzie zwolniona z pytania.

Obraz może zawierać: tekst

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, dlatego należy pamiętać o urodzinach przyjaciela. Z okazji Święta Pluszowego Misia, dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i razem z nimi w czasie zajęć wysłuchały historii pluszowego misia. Pani Natalia przeprowadziła ciekawe zajęcia biblioteczne dla klas pierwszych i drugich, podczas których odbyły się klasowe konkursy wiedzy o misiach. Klasy drugie dodatkowo rozwiązywały krzyżówkę. Dzieci dowiedziały się również, że niedźwiedź to nie miś, dlatego unikanie bliskich spotkań z niedźwiedziami jest najskuteczniejszą formą zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Wiedzą, że przebywając w gęstym lesie należy być czujnym, a w górach poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali mega misie, składające się z 16 części. Ponadto  podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały talerzykowe misie, które zawiesiły na tablicy oraz misie z papierowych rolek, którymi ozdobiły parapety okien w świetlicy. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych.