• 18057900_1354461951275918_5426587430439329007_n.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

We wtorek 11 czerwca w naszej szkole odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert artystów NFM we Wrocławiu pod nazwą "Chatka na kurzej stopce". W muzycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Tym razem muzycy omówili i zaprezentowali utwory klasyczne ilustrujące odgłosy natury i zachowanie zwierząt. Utwory, które opisują zachowania zwierząt, powstawały już w epoce baroku i znane były pod nazwą imitazione della natura. Oznacza to, że kompozytorzy starali się twórczo przetworzyć odgłosy natury na język muzyczny. Młodzi melomani usłyszeli utwory m.in. Modesta Musorgskiego "Taniec kurcząt w skorupkach", "Bydło". Uczniowie mogli zobaczyć, usłyszeć i podziwiać piękne brzmienie takich instrumentów jak: flet poprzeczny, obój, pianino elektryczne i wiolonczela. Koncert dostarczył słuchaczom wielu wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i sercach.

We wtorek 14 maja odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Tym razem dzieci miały możliwość posłuchać cudownej interpretacji utworów Antoniego Vivaldiego na cztery wspaniałe głosy: alt, sopran, tenor i bas, które przeniosły dzieci w cudowny świat muzyki. Tą podróż odbyli wszyscy uczniowie klas pierwszych.

We wtorek 14 maja odbył się w naszej szkole kolejny koncert artystów NFM we Wrocławiu.  Spotkanie pod nazwą "W krainie włoskich melodii", poświęcone było muzyce z Półwyspu Apenińskiego, która odegrała ogromną rolę w kształtowaniu się całej twórczości europejskiej. Artyści z zespołu "Il Canto" zabrali młodych słuchaczy w niezwykłą podróż, od wokalnej wielogłosowości, poprzez muzykę instrumentalną i operową aż do piosenek takich jak "Mamma Maria" czy "Nie płacz kiedy odjadę". Następny koncert pod tajemniczym tytułem "Chatka na kurzej stopce" już w czerwcu!

We wtorek 12 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.  „Człowiek ze złotym parasolem” to temat spotkania napisany z myślą o najmłodszych odbiorcach. Uczniowie kl. I b i klas II zostali zaproszeni w krainę fantazji i wyobraźni, a przewodnikami były zabawne, pouczające wiersze dla dzieci, znanych polskich twórców jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow czy Aleksander Fredro. Wędrówkę po świecie poezji uprzyjemniała muzyka akordeonowa. Dzieci miały możliwość poznania właściwości tego instrumentu, pochodzenia jego nazwy. Dowiedziały się też co to jest akord w muzyce.

6.03 klasa IA pojechała do wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki na niezwykły koncert zatytułowany „Korzenie muzyki sięgają Afryki”. Zaproszeni artyści -zespół Wielbłądy, przenieśli nas w czasy, kiedy rodziła się muzyka; mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć brzmienie instrumentów, które powstały setki, a nawet tysiące lat temu w najodleglejszych zakątkach świata, takich jak Australia, Afryka, Indie czy Nepal. To interaktywne spotkanie wypełnione rytmiczną muzyką i mnóstwem ciekawych informacji poruszyło każdego z naszych młodych melomanów.

We wtorek 19 lutego odbył się w naszej szkole szósty już koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" artystów NFM we Wrocławiu. W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki -polskiego kompozytora narodowego - muzycy przybliżyli słuchaczom jego sylwetkę. Podczas koncertu opowiedzieli o życiu artysty i zaprezentowali fragmenty jego bogatej twórczości, opartej na polskiej tradycji. Młodzi melomani usłyszeli m.in. poloneza z opery "Hrabina", mazura z opery "Straszny dwór", obszerne fragmenty uwertury "Bajka" oraz kilka pieśni. W muzycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych naszej szkoły. Następny koncert pod tajemniczym tytułem "Człowiek ze złotym parasolem" już w marcu!