Tym razem muzykom towarzyszyli  tancerze z Wrocławskiej Szkoły Baletowej, którzy przybliżyli uczniom klas IV oraz I a świat baletu na podstawie „Śpiącej królewny” Piotra Czajkowskiego. Wielu spośród kompozytorów muzyki klasycznej pisało muzykę specjalnie dla dzieci. Jednym z nich był właśnie Piotr Czajkowski. Kompozytor ten doskonale wiedział, jak oczarować małego słuchacza. Początkowo pisał krótkie i zabawne baleciki dla swoich młodszych kuzynów. Dzieci, ciesząc się możliwością obcowania z muzyką i tańcem, jednocześnie poznawały świat sztuki. Nasi uczniowie także podczas kolejnego spotkania z muzyką doznali niezapomnianych wrażeń. Na podstawie znanego przedstawienia „Śpiąca królewna” młodzi słuchacze dowiedzieli się, czym są balet-feeria, choreografia i libretto. Uświadomili sobie, jakie zadania stoją przed kompozytorem, a jakie przed choreografem. Dzieci poznały też figury i pozy tańca klasycznego, takie jak: „rybka”, „koci skok”, „wielki skok”. Dzięki baśniowo-edukacyjnemu charakterowi koncertu młodzi widzowie dowiedzieli się, jak odczytywać i rozumieć sceniczny przekaz. Niezwykle piękna muzyka, która w balecie jest tak samo ważna jak taniec, z pewnością uwrażliwiła małych melomanów i pobudziła ich wyobraźnię, szczególnie, że wydobywała się z instrumentów: fletu, wiolonczeli, pianina elektrycznego.

„Z kopyta kulig rwie”

to tytuł koncertu, który wysłuchali nasi najmłodsi uczniowie oraz klasa IVb. Wykonawcami  byli artyści z Narodowego Forum Muzyki, którym towarzyszyły dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, pianina elektrycznego, instrumentów perkusyjnych. Już po raz czwarty gościliśmy tak znamienitych muzyków, tym razem zadaniem wykonawców było wprowadzenie dzieci za pomocą muzyki w zimową aurę i odświętny nastrój. Usłyszeliśmy utwory, które związane są właśnie z tą porą roku. Wybrane do tego koncertu instrumenty dzięki swojemu brzmieniu i możliwościom technicznym doskonale odmalowały muzycznie zimowy świat. Dzięki temu dzieci z łatwością wyobraziły  sobie jazdę na łyżwach, rzucanie się śnieżkami, padający śnieg czy trzeszczący pod butami lód. Kulminacją koncertu był wspólny kulig. Sznur sań pociągnęły dwa silne konie, których uprzęż ozdobiona dzwoneczkami podkreśliła  atmosferę zimowej zabawy. W trakcie koncertu mali melomani dowiedzieli się, jakie sztuczki dźwiękowe stosują kompozytorzy, aby wywołać odpowiedni nastrój i wpłynąć na wyobraźnię słuchacza.

Listopadowy koncert  zatytułowany „Pieśni i piosenki każdego Polaka”  wypełniony był muzyką polską. Wykonawcy to kwartet -Zespół Il Canto Minore – sopran, alt, tenor, bas.

Podczas audycji zabrzmiały utwory od pokoleń istniejące w świadomości Polaków. Tym razem artyści zabrali dzieci na muzyczną wędrówkę przez epoki, którą rozpoczęli od XIII w., a skończyli  na wieku XX. Zabrzmiały  pieśni i piosenki zarówno zagrzewające do walki, niosące treści patriotyczne i religijne, lecz także i te, które rozweselały zasmucone serca. Nie zabrakło również utworów należących do klasyki muzyki rozrywkowej. Koncert otworzyła Bogurodzica, najstarsza religijna pieśń rycerska, po niej usłyszeliśmy hymn Gaude Mater Polonia, a następnie artyści wykonali pieśni F. Chopina i S. Moniuszki. W dalszej kolejności zabrzmiały piosenki z czasów I i II wojny światowej, a koncert zakończył przebój  z repertuaru H. Warsa oraz J. Loranca, którego twórczość znalazła się w repertuarze słynnego zespołu Alibabki.

Wszystkie te utwory zabrzmiały a cappella w wykonaniu Zespołu Il Canto Minore, którego celem jest popularyzacja wielogłosowej muzyki wokalnej różnych epok od średniowiecza do czasów współczesnych.

15 września 2017 r. odbył się pierwszy koncert artystów Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia. Wyjazdowe Audycje Muzyczne to cykl koncertów adresowany do uczniów klas I i IV naszej szkoły. Pierwszy z cyklu koncertów pt: „Moje wiersze ulubione” był doskonałą okazją, by zapoznać najmłodszych z twórczością rodzimych poetów, takich jak: Maria Konopnicka, Wanda Chotomska, Julian Tuwim, Jan Brzechwa.

Uczniowie usłyszeli wiersze, które bawią, wzruszają, skłaniają do refleksji i pobudzają dziecięcą wyobraźnię, wprowadzając wszystkich w kolorowy świat fantazji. Nastrój i charakter wierszy podkreślała przepiękna muzyka – w roli głównej wystąpiła trąbka w towarzystwie eleganckiego fortepianu.
Kolejny koncert już w październiku- tym razem temat: „Kompozycje, że palce lizać!”