We wtorek 18 grudnia odbył się w naszej szkole czwarty w tym roku szkolnym, koncert artystów NFM we Wrocławiu.  "Opowieści lasku wiedeńskiego " to temat spotkania, podczas którego młodzi melomani mogli zapoznać się z historią walca. Muzycy zagrali przepiękne polki, kadryle, galopy i walce prezentując jednocześnie walory brzmieniowe instrumentów perkusyjnych, wiolonczeli, skrzypiec i fortepianu. Podczas koncertu uczniowie zapoznani zostali również z twórczością rodziny Straussów oraz tajemnicą powodzenia ich dzieł, których nieprzemijające siła i urok do dziś zachwycają publiczność w salach koncertowych na całym świecie.

We wtorek 20 listopada odbył się w naszej szkole kolejny koncert artystów NFM we Wrocławiu. Każdy naród szczyci się swoją kulturą i o nią dba - stanowi ona o jego tożsamości. Kultywując dawne tradycje, zachowujemy ich unikalne piękno. Listopadowy koncert "Na polską nutę" był doskonałą okazją, by przybliżyć dzieciom naszą kulturę muzyczną. Spotkanie wypełniła muzyka polska. Towarzyszyły jej opowieści o Polakach, którzy zapisali się na kartach historii i których twórczość utożsamiana jest z rodzimą kulturą muzyczną. Nie zabrakło utworów stylizowanych na polskie tańce narodowe, a także historii i legend związanych z dziełami naszych wspaniałych kompozytorów.

16 października 2018 r. byliśmy we Wrocławiu na koncercie z cyklu ,,Filharmonia dla  Młodych''.

W pięknym gmachu (niedawno wybudowanym), w pierwszych rzędach wielkiej widowni Forum, wysłuchaliśmy utworów  z całego świata. Zabrzmiały różne instrumenty;marimba,wibrafon,okaryna,marakasy,klawesy,bongosy...

Utwory z Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Bałkanów były ilustrowane projekcją multimedialną.

Koncert był niezwykły .Muzycy przenieśli nas w zaczarowany świat, wspaniale zaprezentowanych utworów

Już czekamy na kolejne spotkanie z muzyką na żywo.

Uczniowie klasy I B

z paniami

Marzeną  Stepańczak i Katarzyną Vogt

We wtorek 23 października odbył się w naszej szkole drugi koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.  Koncert pod nazwą "Roztańczony buntownik" poświęcony był dwóm wspaniałym amerykańskim kompozytorom. Został przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Leonarda Bernsteina oraz 120. rocznicy urodzin Georgea Gershwina. Dzieła tych kompozytorów stanowią mistrzowskie połączenie dwóch gatunków muzycznych - jazzu i klasyki. Celem muzycznego spotkania było uwrażliwienie młodych słuchaczy na różnorodność prądów i gatunków muzycznych, zainteresowanie ich tematyką instrumentacji utworu oraz wychwycenie przez nich rytmów, które decydują o rozrywkowym charakterze wykonywanych dzieł.

We wtorek 25 września w naszej szkole odbył się pierwszy z dziesięciu koncertów z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" prowadzony przez artystów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.  Tym razem uczniowie udali się w podróż po muzycznym świecie Fryderyka Chopina. Odwiedzili Żelazową Wolę, gdzie urodził się Fryderyk Chopin, spędzili beztroski czas w Szafarni, gościli także w XIX-wiecznej Warszawie. Młodzi melomani zasłuchani w utwory Chopina  odkrywali ich piękno i znaczenie dla polskiej kultury. Wrześniowy koncert pod nazwą "W Żelazowej Woli"  przybliżył wszystkim słuchaczom muzykę jednego z naszych największych kompozytorów, której urok i osobliwy charakter doceniane są na całym świecie.