WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach 26-27.11.2018 r. przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne dla uczniów naszej szkoły.

Program „W magicznej sieci” skierowany był dla uczniów klas I i II. Uczniowie dzięki niemu dowiedzieli się jak bezpiecznie przeglądać strony Internetowe. Poznali zasady racjonalnego korzystania z mediów ( jak ograniczyć czas spędzony przed telewizorem i komputerem) oraz zagrożenia, jakie mogą napotkać w sieci. Nabyli także wiedzę jak chronić swoją prywatność i dane osobowe.

Klasy IV, V, VII brały udział w warsztatach na temat mobbingu rówieśniczego
”Sam pośród swoich”. Po odbytych zajęciach uczniowie uświadomili sobie jak ważną rolę odgrywa w procesie dręczenia zachowanie każdego z nich, jak duży wpływ mają na poczucie wartości i przynależności do klasy osób będących ofiarami mobbingu.

Warsztaty przeprowadziła specjalistka z krakowskiego Centrum Rozwoju Edukacji
i Kompetencji INVESIS POLSKA