W dniu 15 maja uczennica klasy II ”c” Emilia Cieplik otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie czytelniczym „CZYTELNIK ROKU 2017/2018” zorganizowanym przez powiatową Bibliotekę Pedagogiczną przy PCEiPP w Miliczu. Gratulujemy!!!

Laureat

X Konkursu Historycznego

Wiedzy o Rosji "Białe Noce"

Łukasz Makowiecki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, został laureatem prestiżowego konkursu wiedzy o Rosji. Ucznia przygotowała Beata Jarczewska.

Konkurs przebiegał na trzech etapach: szkolnym, międzyszkolnym i finałowym. Dwa pierwsze polegają na rozwiązywaniu testów umieszczonych na platformie edukacyjnej. W finale Łukasz pokazał prezentacje, w której zaprosił na wycieczkę po Obwodzie Leningradzkim. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii Rosji i jej kultury, wykraczająca daleko ponad wymagania programowe szkoły.

W nagrodę Łukasz poleci na dwutygodniową wycieczkę do Sankt Petersburga.

Gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu.

Dnia 22 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkurs o Krajach Anglojęzycznych. Do etapu powiatowego przystąpili uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych z następujących szkół : Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu, Społeczna Szkoła Podstawowa Ad Astra, Społeczna Szkoła Podstawowa IT w Miliczu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sułowie, Szkoła Podstawowa we Wróblińcu oraz Szkoła Podstawowa w Bukowicach. Wszystkich przybyłych uczniów oraz nauczycieli przywitała pani dyrektor Krystyna Piosik.

Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski jest językiem oficjalnym. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli również możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach , rozwijania swoich umiejętności językowych oraz wartości wychowawczych poprzez zdrowe współzawodnictwo. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 22 uczniów. Najlepszymi jednak okazali się :

I miejsce - Bartosz Błaszak – SP im. Jana Pawła w Sułowie

II miejsce - Jan Klimkiewicz – SP im. Jana Pawła w Sułowie

III miejsce- Dobrosława Adamczewska SP we Wróblińcu

Uczniowie ci wykazali się bardzo dużą znajomością państw, w których językiem urzędowym jest angielski. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe takie jak: słuchawki bezprzewodowe, pendrivy, talony pieniężne na dowolne zakupy w księgarni milickiej , które zostały ufundowane przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu oraz Radę Rodziców. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom, a także wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

W dniu 27.04.2018 r. we Wrocławiu odbył się półfinał konkursu „ Uczę się bezpiecznie żyć”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3c- Karolina Kowalska, która w etapie szkolnym zajęła pierwsze miejsce.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami na temat zachowań w niebezpiecznych sytuacjach , w zakresie udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ich wiedzę oceniali m.in.: policjanci, ratownicy medyczni oraz inne podmioty zaangażowane w działania na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

25 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Miliczu, odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu "Ciekawe miejsca Doliny Baryczy". Miejsce I w kategorii szkoły gimnazjalne otrzymała nasza uczennica Alicja Józefiak. Serdecznie gratulujemy