Gala rozdania Medali i Dyplomów

Karolina Kowalska

uczennica klasy III c

została laureatką

Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Uroczystość odbyła się 5 kwietnia 2018r o godz. 12.30

w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uroczystość otworzył Dolnośląski Kurator Oświaty –p. Roman Kowalczyk.

Wśród zaproszonych gości byli: dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki p. Jerzy Więcławski oraz p. Anna Zasłona z Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, p. Piotr Nowak – przedstawiciel DODN Wrocław oraz komisja konkursowa. Uroczystość prowadzili i uświetnili artystycznie uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

O Rosji wie prawie wszystko. Uczeń naszej szkoły Łukasz Makowiecki został finalistą konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Ucznia do konkursu przygotowywała pani Beata Jarczewska.

W poniedziałek (26.03.2018 r.) odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. W wyniku przeprowadzonych eliminacji, naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentować będą: -Magdalena Orman oraz Karolina Kowalska- uczennice klasy 3c. Gratulujemy.

W I semestrze klasa 7a pod kierunkiem wychowawcy p. Agnieszki Pietrzak wzięła udział w programie: „Lubella edukuje i inspiruje”. Uczniowie wzięli udział w cyklu lekcji związanych ze zdrowym odżywianiem, uzyskali informacje na temat produktów zbożowych. Efektem końcowym było wzięcie przez nich udziału w konkursie kulinarnym. Należało przygotować jedną z proponowanych, przez organizatora potraw. Powstały grupy 4 grupy:

1. Owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami
  2. Kurczak na sałatce z makaronu kokardki - przystawka
  3. Spaghetti z indykiem, brukselką oraz jajkiem - danie obiadowe
  4. Makaron czekoladowy z musem mascarpone, nektarynką i syropem klonowym lub miodem

Dla nas to była świetna zabawa – przecież wspólne klasowe gotowanie bardzo rzadko się zdarza.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

,,OJCZYZNA- POLSZCZYZNA”

22.03.18 r. odbył się II Powiatowy Konkurs ,,Ojczyzna- Polszczyzna” zorganizowany przez nauczycieli polonistów naszej szkoły. Celem konkursu jest zachęcanie młodych ludzi do posługiwania się poprawną polszczyzną, promowanie tych, którzy potrafią mówić poprawnie , ale też odważą się wypowiadać w sposób niebanalny, bogacić słownictwo, odwoływać się do przysłów, różnorodnych związków frazeologicznych. Tacy uczniowie z klas gimnazjalnych szkół podstawowych powiatu milickiego przystąpili do rozwiązywania testu wymagającego wielu umiejętności językowych. Najlepsze wyniki osiągnęły: Katarzyna Polit ze Szkoły Podstawowej we Wróblińcu- I miejsce, Emilia Karbowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika – II miejsce oraz Zuzanna Kłosowska, również uczennica naszej szkoły- III miejsce. Słowa Czesława Miłosza będące hasłem tegorocznej edycji konkursu: ,,Polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją” z pewnością odnoszą się do naszych koleżanek, które systematycznie rozwijają umiejętności humanistyczne. Oby takich osób znalazło się więcej! Pani dyrektor Krystyna Piosik, gratulując zwycięzcom, wyraziła takie życzenie. Wręczyła nagrody książkowe, do których miłym dodatkiem były ozdobne zakładki ze zdjęciami Milicza. Przydadzą się zapewne miłośniczkom książek i języka polskiego.