• 18057900_1354461951275918_5426587430439329007_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

SUKCESY!     SUKCESY!

Uczennice klasy 8b Paulina Okniańska i Emilia Sokół reprezentowały naszą szkołę w dwóch konkursach humanistycznych. Pierwszy z nich- Powiatowy Konkurs Ortograficzny- odbył się  20 maja 2019 r. Nasze koleżanki rozwiązały najeżony trudnościami ortograficznymi test, który niejednemu znawcy sprawiłby trudności i osiągnęły wysokie wyniki. Emilka Sokół zajęła III miejsce!

Natomiast w piątek 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dunkowej spotkali się najlepsi językoznawcy z dziewięciu  okolicznych szkół na Powiatowym Konkursie ,,Zabawy językiem polskim”. Rywalizacja składała się z dwóch części, obejmowała zagadnienia gramatyczne, stylistyczne, frazeologię. Zadania były trudne, pytania o niektóre powiedzenia i przysłowia kompletnie zaskakiwały. Czy potrafilibyście dokończyć zdanie: Człowiek zniesie wszystko oprócz… jajka? Nie ma nic gorszego…- niejeden pomyślałby , że chodzi o sprawdzian z matematyki, tymczasem- nad sąsiada złego.

W tych zmaganiach Emilka Sokół zdobyła 134 punkty  zajęła drugie miejsce, a od pierwszego miejsca dzieliła ją różnica jednego punktu!

Gratulujemy!

Wczoraj w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs z Języka Francuskiego dla gimnazjalistów „ Je parle francais”.  Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języka francuskiego oraz do poszerzenia wiedzy z zakresu struktur leksykalnych, gramatycznych oraz kulturowych tego języka.  Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami na różnym poziomie trudności.  W konkursie wzięli udział  uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Ad Astra w Miliczu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

WYNIKI:

I miejsce – ZUZANNA KŁOSOWSKA

II miejsce  - WIKTORIA KUKFISZ

III miejsce – PAULINA HUTNIAK

Należy również podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wyrównany. Pozostali uczniowie:  Mateusz Raszka- uczeń naszej szkoły oraz uczennice z SSP Ad Astra również doskonale poradzili sobie z zadaniami, zasługując tym samym na wyróżnienie.

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM I UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATUKUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM!!!

FELICITATIONS!!!

24 maja 2019r. w naszej szkole  odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego celem było przede wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski jest językiem oficjalnym, ale także kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów oraz odmiennych zwyczajów. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli również możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach, rozwijania swoich umiejętności językowych oraz wartości wychowawczych poprzez zdrowe współzawodnictwo.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół :

SP nr 2 z Milicza

SP z Wziąchowa

SP z Dunkowej

SP z Wróblińca

SP nr 1 im. M. Kopernika z Milicza

Najlepszymi okazali się jednak:

1 miejsce:   Natalia Miś SP nr 2

2 miejsce:    Natalia Pękalska z Wróblińca

3 miejsce:   Marcin Miszkiewicz z Wróblińca

Uczniowie ci wykazali się bardzo dużą znajomością państw, w których językiem urzędowym jest język angielski, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Australię oraz Nową Zelandię. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody pieniężne w postaci bonów do księgarni.

Gratulujemy zarówno wszystkim uczniom, jak i ich nauczycielom.

( Organizatorem była Pani Anna Andruszczyszyn oraz Anna Wojtera )

{gallery}2018/konkursanglojezyczny}

Już po raz drugi Łukasz Makowiecki został laureatem prestiżowego konkursu wiedzy o Rosji "Białe noce". W nagrodę poleci do Petersburga na tygodniową wycieczkę. Konkurs był kilkuetapowy- eliminacje szkolne, międzyszkolne, egzamin ustny przed komisją, a na koniec prezentacja. Tematem prezentacji było malarstwo i rzeźba rosyjska w XIX i XX wieku. Ucznia  do konkursu przygotowała p. Beata Jarczewska.

Gratulujemy !

W dniu 11.05.2019 roku odbył  się finał strefy wrocławskiej Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanym na terenie WORD we Wrocławiu.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Wiktoria Kolekta, Emilia Karbowska oraz Dawid Karpiński. Do zadań uczestników należało:

- rozwiązywanie testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań,

- wykonywanie zadań praktycznych:

• jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
  • jazda rowerem po torze sprawnościowym,
  • z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi reprezentanci okazali się NAJLEPSI podczas jazdy sprawnościowej po miasteczku ruchu drogowego miażdżąc wszystkich przeciwników. Tym samym, Wiktoria, Emilia i Dawid uplasowali się na wysokim drugim miejscu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!