W dniach 15-22 listopada na terenie Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Miliczu przeprowadzona będzie akcja po tytułem "Tydzień z Judo". ( w czasie tego wydarzenia zostaną rozwieszone specjalne plakaty o Judo, rozdawane będą ulotki, wyświetlane zostaną filmy o Judo - podczas przerw lekcyjnych, również będzie można porozmawiać z naszą "Gwiazdą Judo", serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej organizacji szeregu spotkań dzieci i młodzieży szkolnej z naszym gościem specjalnym.

Gościem specjalnym i Gwiazdą tego wydarzenia będzie Urszula Hofman - 22 letnia zawodniczka AZS Wrocław:

wieloletnia reprezentantka Polski, multimedalistka Mistrzostw Polski w tym pięć złotych medali z tych turniejów, brązowa medalistaka Mistrzostw Europy, srebrna medalistaka Akademickich Mistrzostw Europy, medalistka Pucharów Świata, Europy i Polski.

Ula w przyszłym roku zaczyna swoją pierwszą w karierze walkę o nominacje do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio - kolebce Judo !!

Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszą judoczką która chętnie się podzieli swoimi doświadczenia związanymi z uprawianiem tak wspaniałej dyscypliny jaką jest Judo i ogólnie sport.

Możliwe terminy spotkań to 15 listopada środa, 17 listopada piątek lub 22 listopada środa. W godzinach od 9:00 do 12:30.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

PONIEDZIAŁEK ŚRODA CZWARTEK

Kl. I

JUDO dla kl. I-VII

17:00- 19:00

Kl. I

KL. IV

JUDO z samoobroną dla

młodzieży i dorosłych

19:00- 20:00

JUDO dla kl. I-VII

17:00- 19:00

JUDO z samoobroną dla

młodzieży i dorosłych

19:00- 20:00

"Ukemi - szkoła bezpiecznego upadania"  to projekt Polskiego Związku Judo i Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany dla dzieci klas I - IV szkół podstawowych. Dzięki zaangażowaniu burmistrza Milicza i dyrekcji szkół podstawowych tym właśnie projektem zostaną objęte wszystkie dzieci z klas I - IV ze SP nr 1 i SP nr 2 w Miliczu. Ta troska o bezpieczeństwo najmłodszych na pewno przyczyni się do zmniejszenia wypadków na terenie szkół i w drodze do szkoły, a może nawet w przyszłości uratować komuś życie. Ukemi to różne formy bezpiecznego upadania mające na celu przede wszystkim ochronę głowy podczas wszelkiego rodzaju upadków. Chroni też ręce i nogi przed złamaniem i wywichnięciem w czasie nagłego potknięcia, upadku. Na pewno warto zapisać dzieci na tę darmową szkołę bezpiecznego upadania. Projekt będzie trwał około trzech miesięcy. Specjalistyczne zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu po jednej godzinie w czterech grupach. Dla dzieci przewidziane są upominki, dyplomy i certyfikaty uzyskania stopnia szkoleniowego judo. Na sam koniec przeprowadzone zostaną zawody sportowe, w czasie których dzieci będą mogły wykazać się tymi umiejętnościami. Zaczynamy w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej 7 w wtorek 19 września o godz. 16.00. Serdeczne podziękowania za inicjatywę i zaangażowanie należą się przede wszystkim Burmistrzowi Gminy Milicz, panu Piotrowi Lech. Brawo!!! Wszystkich rodziców bardzo zachęcamy do zapisania swoich dzieci na ten bezpłatny kurs bezpiecznego upadania. Zapisy odbywać się będą w szkołach, program zajęć, druki i więcej informacji będzie można znaleźć już niebawem na stronach internetowych Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Miliczu. Zapraszamy!!!

Koordynator projektu Ukemi

Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Judo

Rafał Marcinkiewicz

„UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania”

Prezentacja programu

(*program adresowany do dzieci z klas I-IV szkół podstawowych)

UKEMI JUDO–  szkoła bezpiecznego upadania to program pilotażowy realizowany przez Polski Związek Judo przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Europejską Unią Judo.

Program UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania  powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć  wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Doskonale wiemy, że upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo ale wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci - zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo  no i oczywiście sporty walki.

Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Czytaj więcej: „UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania”