Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

  • 2019.jpg
  • 150721.jpg
  • 387884.jpg
  • 18057900_1354461951275918_5426587430439329007_n.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

 

Wychowanie ku wartościom

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH

 

Wywieszanie flagi i udział Pocztu Sztandarowego w obchodach Świąt Państwowych w roku szkolnym 2019/2020

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

L.p.

Nazwa imprezy ( święto)

Data

Osoba odpowiedzialna

1.

Wywieszenie Flagi Państwowej, także flagi z napisem Solidarność, udział Pocztu Sztandarowego

25.08- 31.08.2020 r.

A. Grzelczak, dyrekcja, SU, Poczet Sztandarowy

2.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20; Flaga Państwowa , Poczet Sztandarowy

02.09.2019 r.

A. Gębala, A. Kołodziejczyk- Ozga, R. Grudkowska,
E. Gadziemska,
W. Świrkowicz, n-le kl. I

3.

Pasowanie uczniów kl. I

02.09.2019 r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

4.

Flagi Gminy Milicz, Festiwal Karpia i imprezy towarzyszące,

pokaz pracy strażaka

7 -8. 09.2019 r.

Wrzesień / październik

opiekunowie SU

kl. IVa, Va, Vb, Vc

5.

Flaga Państwowa – Rocznica ataku ZSRR na Polskę

17.09.2019 r.

A. Grzelczak

6.

Sprzątanie świata – akcja „Czysta rzeka”- spływ kajakowy

19.09.2019r.

P. Urbański, kl. VII i VIII
 (7 uczniów)

7.

Wycieczka do Biskupina kl. IV i VI

18.09.2019r.

J. Domańska

8.

Wycieczka do Oświęcim kl. VII i VIII

J. Domańska

9.

Kampania wyborcza i wybory do SU „ Mądrość wyboru”

wrzesień- październik 2019 r.

opiekunowie SU – K. Józefiak, D. Żołdak

10.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Październik 2019r.

opiekunowie SU- K. Józefiak, D. Żołdak

11.

Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

30.09.2019 r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele

j. polskiego, N. Loret – Wiernasz, K. Józefiak

12.

IX  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 „ Mądrość uczenia”

 4.10. 2019 r.

nauczyciele matematyki -

R. Antkowiak, A. Gębala, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

13.

Dzień Chłopaka

wrzesień – październik 2019 r.

 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy, rodzice

14.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019r.

Samorząd Uczniowski

15.

Dzień Papieski – Flaga Papieska, Flaga Narodowa

16.10.2019r.

 Ł. Filipiak, ks. Michał Miśkiewicz, A. Kołodziejczyk- Ozga, A.Grzelczak

16.

Dzieło Nowego Tysiąclecia – zbiórka publiczna –

październik 2019 r.

Ł. Filipiak, ks. Michał Miśkiewicz, R. Korzeniowska
 

17.

Dzień Małego Lekkoatlety

Kl. I - III

Październik 2019 r.

(sobota)

Nauczyciele wychowania fizycznego- D.Żołdak,

 P. Urbański, W.Świrkowicz

18.

Wymiana międzyszkolna ze Szkoła w Kutaisi w Gruzji

22- 29.10.2019r.

J. Domańska, A. Florkowska – Sip, E. Stachowiak – Szyszka, Beata Stefańska,
R. Korzeniowska

19.

Bal Wszystkich Świętych

30.10.2019r.

Msza św. w Kościele św.
A. Boboli o godz.16.00, bal w hali SP1 o godz.18.00

20.

Kwesta na Pomnik Żołnierzy Wyklętych

30.10.2019r.

J. Domańska, SU – K.Józefiak, D. Żołdak

21.

Dzień wszystkich Świętych – prace porządkowe na grobach, msza święta za zmarłych pracowników szkoły SP1

październik / listopad 2019 r.

2.11.2019 r (msza święta) godz. 16.00

Katecheci, wychowawcy klas, SU

22.

Tydzień Zwierząt

listopad/grudzień 2019 r.

 nauczyciele edukacji, SU, wczesnoszkolnej, B. Jarczewska, M. Maciejewska
K. Chołodecka, M. Dzielicka, K. Szumna

23.

Dzień postaci z bajek

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej- koordynator B. Stefańska

24.

Narodowe Święto Niepodległości,

-apel, Flaga Państwowa , Poczet Sztandarowy

8.11.2019 r.

 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej,

A. Grzelczak, K. Wołoszyn, A. Kołodziejczyk – Ozga,
B. Magdzińska ( I- III program słowno – muzyczny)

25.

” Mogiłę Pradziada Ocalić od Zapomnienia”- „ Godność i mądrość naszych pradziadów” – prezentacja, zbiórka zniczy

29.08.2019r.

październik – grudzień 2019r.

Dyrektor p. Krystyna Piosik

Wychowawcy klas, SU

26.

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – kwesty, działania na rzecz Stowarzyszeń Pola Nadziei, Pro Salute, , promowanie Akcji Mogiłę Pradziada Ocalić od Zapomnienia ( prezentacja dla chętnych uczniów) wolontariat w schronisku dla zwierząt, propagowanie wolontariatu w szkole

 5 .12.2019r.

M. Dzielicka, K. Józefiak, D.Żołdak, K. Chołodecka,
 K. Szumna

27.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21. 11.2019r.(czwartek)

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarze

28.

Dzień Pluszowego Misia – dzień powstania maskotki

25. 11.2019r.(poniedziałek)

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, biblioteka

29.

GISDAY- Światowy Dzień Informacji Geograficznej

20.11.2019r.( środa)

K. Chołodecka

30.

Między klasowy Turniej Piłki Nożnej kl. V- VI

Listopad (sobota) 2019r.

P. Urbański, W. Świrkowicz, D.Żołdak

31.

Andrzejki

listopad 2019 r.

 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy, rodzice

32.

Wieczór literacki

Listopad / grudzień

2019  r.

nauczyciele poloniści, pedagodzy, bibliotekarze, - koordynator N. Loret - Wiernasz,

33.

Mikołajki

grudzień 2018 r.

opiekunowie SU, wychowawcy klas, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, rodzice

34.

Tradycje Wigilijne- spotkanie Bożonarodzeniowe

20.12.2019r.

wychowawcy klas, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

35.

Wigilia pracowników SP1

19.12.2019r.

36.

Jasełka

20.12.2019r.

 Ł. Filipiak, ks. Michał Miśkiewicz, K. Wołoszyn

37.

Konkurs na stroik  bożonarodzeniowy
 i szopkę bożonarodzeniową

Listopad /grudzień
 2019 r.

Ł. Filipiak, ks. Michał Miśkiewicz, K. Wołoszyn, K. szumna, J. Tokar

38.

III Milicki Festiwal Kolęd i Pastorałek- kultywowanie tradycji śpiewanie kolęd i pastorałek

26.01.2020 r.
godz. 14.00

Dyrekcja, p. Urbański, W. Świrkowicz, I. Buchert,
M. Kupis, K. Szumna, J. Tokar, M. Maciejewska, A. Gęgala, B. Magdzińska

39.

WOŚP

12.01.2020r.

wolontariat, SU, chętni nauczyciele i uczniowie

40.

Bal karnawałowy kl. I- III

styczeń/luty 2020 r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

41.

Dyskoteka karnawałowa

styczeń/ luty 2020 r.

wychowawcy klas

42.

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń 2020 r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

43.

Apel podsumowujący I półrocze

31.01.2020r.

N. Loret – Wiernasz, A. Sip,
 B. Nawrot, K. Wołoszyn,
A. Kołodziejczyk - Ozga

44.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Luty 2020r.

B. Nawrot, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – koordynator -  I. Buchert 

45.

Walentynki

luty 2020 r.

opiekunowie SU

46.

Lekcje w bibliotece kl. I- uroczyste pasowanie na czytelnika, kl. IV

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, N.Loret – Wiernasz, K. Józefiak

47.

Dzień matematyczno- informatyczny

semestr II- marzec 2020 r.

R.Grudkowska- Antkowiak,
 A. Gębala, B. Nawrot

48.

Dzień patrona – projekt szkolny kl. I- III i kl. IV i VIII

marzec 2020r.

Wychowawcy klas

49.

Flaga Państwowa- Dzień Żołnierzy Wyklętych oraz Bieg Wilczym Tropem

01.03.2020 r.

Wychowawcy, nauczyciele wychowania fizycznego,
 K. Józefiak

50.

Dzień Kobiet

08.03.2020 r.

wychowawcy klas,  opiekunowie SU, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

51.

Święto Wiosny

21.03.2020 r.

Opiekunowie SU,

52.

Dzień Frankofonii

marzec 2020 r.

E. Stachowiak- Szyszka,

53.

„Zajączek”

7-8 .04 2020r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

54.

Światowy Dzień Ziemi

„ Mądrość człowieka – Dbam o zdrowie, wie co jem”

Kwiecień 2020r.

K. Chołodecka, M. Dzielicka, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej,

B. Jarczewska

55.

Ogólnopolski Dzień Geografa – Dzień Ziemi

K. Chołodecka

56.

Dni Języków Obcych

Kwiecień

/ maj 2020 r.

nauczyciele języków obcych – koordynator E. Stachowiak Szyszka

57.

Noc Bibliotek- wieczorne spotkania  czytelnicze

 I i II semestr

nauczyciele poloniści,
N. Loret - Wiernasz,
 K. Józefiak, B. Jarczewska

58.

„Wiosenny Piknik na trawie” dla kl. I-III

Semestr II

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, opiekunowie świetlicy

59.

Rocznica wstąpienia RP w struktury UE- flagi państwowe i unijne

1.05.2020 r.

A. Grzelczak

60.

Dzień Flagi - flagi państwowe

2.05.2020 r.

A. Grzelczak

61.

Rocznica Konstytucji

3 – Maja- „ Mądrość i godność naszych przodków”- Flaga Państwowa, Poczet Sztandarowy

3.05.2020 r.

Apel

Dyrekcja,

poczet sztandarowy, SU,

 W. Świrkowicz,

wychowawcy klas

apel- E. Herl, B. Nawrot, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

62.

Flaga Państwowa,  Rocznica zakończenia II Wojny Światowej

8.05.2020 r.

A. Grzelczak

63.

Wymiana ze Szkołą Biłokrynicy na Ukrainie

J. Domańska,
 R. Korzeniowska

64.

Miting Lekkoatletyczny

Maj 2020 r.

nauczyciele wychowania fizycznego-  koordynator
W. Świrkowicz

65.

Flaga Państwowa i Unijna – Dzień Europy

9.05.2020 r.

A. Grzelczak

66.

Flaga Państwowa i Gminy Milicz- Święto Samorządu Terytorialnego

27.05.2020 r.

A. Grzelczak

67.

Dzień Matki i Ojca

maj/czerwiec 2020 r.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

68.

Uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych we Wrocławiu – Mogiłę Pradziada ocalić od zapomnienia

…..05 .2020 r.

Poczet sztandarowy,

W Świrkowicz/
T. Nowakowski

69.

Flaga Gminy Milicz- Rocznica Pierwszych Wolnych Wyborów

4.06.2020 r.

A. Grzelczak

70.

Flaga Gminy Milicz- Rocznica Przekazania Milicza polskim władzom

7.06.2020 r.

A. Grzelczak

71.

Dzień Dziecka

czerwiec 2020 r.

nauczyciele wychowania  fizycznego, wychowawcy, nauczyciele, Dyrekcja, Rada Rodziców i przedstawiciele trójek klasowych, J.Tokar

72.

V Edycja Pustej Klasy (lekcje w plenerze)

15.06.2020r.

Wychowawcy klas, nauczyciele, opiekunowie świetlicy

73.

Apel – podsumowanie konkursów po II semestrze

„We are the Champions!”

19.06.2020r.

N. Loret- Wiernasz,
K. Józefiak, J. Wołoszyn,
 A. Florkowska- Sip, A. Ozga

74.

Dzień Sportu

22-23.06.2020r.

nauczyciele wychowania fizycznego, edukacja wczesnoszkolna

75.

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/20 - Flaga Państwowa

26.06.2020r.

A. Grzelczak, wychowawcy klas VII b, VIII , VIa

76.

Flaga Państwowa- Rocznica Rzezi Wołyńskiej

11.07.2020r.

A. Grzelczak, Dyrekcja, Poczet Sztandarowy

77.

Flaga Państwowa- Rocznica Powstania Warszawskiego

1.08.2020r.

A. Grzelczak

78.

Flaga Państwowa  - Dzień Wojska Polskiego Rocznica Cudu  nad Wisłą

15.08.2020r.

A. Grzelczak

79.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 -Flaga Państwowa

1.09.2020r.

Wychowawcy klas kl. I, IIa,b,c  i VIIIa