Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

W dniu 16.11.2018r w hali przy SP 1 w Miliczu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji „ 100 lecia odzyskania niepodległości”. Pomysłodawcą oraz współorganizatorem turnieju był Przewodniczący LZS w Miliczu Pan Andrzej Bucyk, który ufundował puchary dla najlepszych drużyn. W zawodach brały udział drużyny ze szkół podstawowych Powiatu Milickiego tj.: SP 1 Milicz, SP 2 Milicz, SP Cieszków, SP Wróbliniec, SP Krośnice. Podczas turnieju rozegrano 10 meczy w systemie „każdy z każdym”.  Bardzo dobre zawody rozegrała drużyna chłopców z SP 1, która pewnie wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce w turnieju. GRATULUJEMY!!!

Wyniki meczy:

SP 1 Milicz – SP Wróbliniec 2 : 0

SP 2 Milicz – SP Cieszków 1 : 1

SP 1 Milicz – SP Krośnice 5 : 0

SP 2 Milicz – SP Wróbliniec 1 : 0

SP Cieszków – SP Krośnice 5 : 0

SP 1 Milicz – SP 2 Milicz 3 : 0

SP Cieszków – SP Wróbliniec 2 : 0

SP 2 Milicz – SP Wróbliniec 1 : 0

SP 1 Milicz – SP Cieszków 3 : 1

SP Wróbliniec - SP Krośnice 1 : 1

Ostateczna kolejność:

1 miejsce – SP 1 Milicz

2 miejsce – SP Cieszków

3 miejsce – SP 2 Milicz

4 miejsce – SP Wróbliniec

5 miejsce – SP Krośnice

Skład SP 1 Milcz: Oczek Oliwier, Bejuk Wiktor, Gasiecki Adam, Kubaszewski Wiktor, Gasiecki Jakub, Mazur Kacper, Szewczyk Dawid, Byrski Konrad, Antoniszyn Patryk, Giezek Krzysztof.                                                                                                                       

 Opiekun : Świrkowicz Jacek

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeId31b21d08a3

 

W dniu 22.10.2018r w hali Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców.

W turnieju brało udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły.   Drużyna SP 1 Milicz trafiła do grupy 2 razem z: SP 3 Oleśnica, SP 5 Wrocław i   SP 90 Wrocław, natomiast w gr.1 rywalizowały SP 1 Oleśnica, SP Dobroszyce, SP Kiełczów i SP 1 Oleśnica. W grupach grano systemem „każdy z każdym”, następnie drużyny z miejsc 1 i 2 rywalizowały w meczach półfinałowych na „krzyż”   ( 1-2, 2-1 ), zespoły z 3 i 4 miejsc odpadały z turnieju. Nasi chłopcy rozegrali znakomite zawody, zajęli I miejsce w grupie i awansowali do półfinału w którym pokonali SP Dobroszyce, dopiero w finale po zaciętym meczu przegrali SP 1 Oleśnica. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce w turnieju i uzyskała awans ( drużyny z miejsc 1-2 ) do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 29 października we Wrocławiu.

GRATULUJEMY !!!

Skład SP 1 Milicz: Nowicki Bartosz, Tarka Marcin, Szewczyk Marcin, Koper Kacper, Bąk Mateusz, Antoniszyn Patryk, Bejuk Wiktor, Kupis Wojciech, Gasiecki Adam, Oczek Oliwier, Czech Marcin, Mazur Kacper.

Opiekun: Jacek Świrkowicz

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeIda5426bceb0

            W dniu 20 października 2018 r. grupa uczniów z SP 1 w Miliczu miała okazję na żywo kibicować Śląskowi Wrocław który rywalizował z Arką Gdynia w ramach Piłkarskiej Ekstraklasy. Wyjazd był zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Miliczu dla wszystkich szkół gminnych. Dla większości uczniów była to okazja po raz pierwszy zobaczyć piękny Stadion Miejski we Wrocławiu na którym swoje mecze rozgrywa drużyna piłkarska Śląsk Wrocław. Pomimo doskonałego dopingu Śląsk uległ Arce 2 : 1, jednakże wrażenia z meczu pozostaną na długo w pamięci uczniów.                                                                             

  Podziękowania dla Urzędu Gminnego w Miliczu za zorganizowanie wyjazdu na mecz.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeId6544118757

W czwartek 4 października odbyły się w lesie przy ulicy Grzybowej Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta, po zaciętej walce ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy.
Następnie rywalizację rozpoczęli chłopcy. Po wielkich emocjach i niesamowitym dopingu zajmujemy 1 miejsce w Mistrzostwach Gminy.
Ogromne brawa i gratulacje za walkę, ambitną postawę na trasie oraz wynik !

Skład chłopców:

Dawid Tyczyński, Filip Tyczyński, Wojciech Mormel, Kacper Hencki, Oskar Podhorodecki, Kacper Siudy, Jakub Szneka, Bartosz Szil, Emi Bugajski, Mateusz Ceran i Fabian Stokłosa

Opiekunem zespołu chłopców była pani Danuta Żołdak

Skład dziewcząt:

Alicja Prasołek, Julia Prałat, Aleksandra Szyszka, Zuzanna Buzuk, Aleksandra Czujowska, Wiktoria Picher, Malina Cieślik, Picher Karolina, Waszkowiak Wiktoria, Chudzińska Weronika

Opiekunem zespołu była pani Eugenia Adamik

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeId7d1f8667c6

W dniu 04.10.2018r. w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Milickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej ) .

W zawodach brały udział następujące szkoły: SP. 1 Milicz, SP. Sułów, SP. Cieszków, SP. Krośnice (dziewczęta ), SP. Wróbliniec ( Chłopcy ), SP. Bukowice, SP 2 Milicz.

Reprezentacje szkolne składały się z 10 zawodników ( oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców ) rywalizujących na odcinku 800m – dziewczęta ( 10 x 800m ) i 1000m – chłopcy ( 10 x 1000m ).

Ostateczna kolejność w klasyfikacji dziewcząt:

I miejsce – SP. Cieszków

II miejsce SP. Krośnice

III miejsce – SP. 2 Milicz

IV miejsce – SP. 1 Milicz

V miejsce – SP. Bukowice

VI miejsce - SP. Sułów

Ostateczna kolejność w klasyfikacji chłopców:

I miejsce – SP. Cieszków

II miejsce SP. Sułów

III miejsce - SP. Bukowice

IV miejsce – SP. Wróbliniec

V miejsce – SP. 1 Milicz

VI miejsce - SP. 2 Milicz

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Pawlik Weronika, Karbowska Emilia, Augustyniak Ewa, Augustyniak Marta, Wielesik Julia, Staszkiewicz Amelia, Wais Sandra, Wesołowska Katarzyna, Ochędzan Małgorzata, Hutniak Paulina.                                                                                                             Opiekun: Urbański Paweł

Chłopcy: Antoniszyn Patryk, Koper Kacper, Bąk Mateusz, Naskrętski Maksymilian, Marciszewski Maciej, Schneka Kamil, Bartczak Kacper, Karpiński Dawid, Bejuk Wiktor, Kupis Wojciech.                                                                                                               Opiekun: Świrkowicz Jacek

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeId783afa5520

 

W środowy poranek w naszej hali odbyła się ceremonia powitania mistrza świata w piłce siatkowej, miliczanina Damiana Wojtaszka. Było uroczyście, radośnie i biało czerwono , a trybuny pękały w szwach. Mistrz spotkał się z uczniami milickich szkół, z przedszkolakami, mieszkańcami naszego powiatu oraz władzami samorządowymi
Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez panią dyrektor Krystynę Piosik oraz uczniów naszej szkoły pamiątkowego pucharu i listu gratulacyjnego od całej społeczności milickiej „Jedynki” . Nie można zapomnieć o naszych maluchach z 2 klasy, które pod czujnym okiem pani Izabeli Buchert brawurowo wykonały taniec z flagą.
Pan Burmistrz Piotr Lech opowiedział nam o tym jakim wychowankiem i jak ambitnym sportowcem już na początku swojej przygody z siatkówką był Damian. Przyszedł także czas na wywiad z libero reprezentacji Polski, w krzyżowy ogień pytań mistrza świata wzięła nasza dziennikarka Kornelia Pawlak . Reprezentant Polski odpowiadał na pytania długo i ciekawie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał siatkarski mundial od przysłowiowej kuchni i ile wyrzeczeń kosztuje bycie profesjonalnym sportowcem . Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy.
Naszemu bohaterowi , mistrzowi świata jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy tego co życiu sportowca jest najważniejsze - mnóstwo zdrowia!

Fot pani Magdalena Wycisk oraz pan Łukasz Gościniak

View the embedded image gallery online at:
http://sp1milicz.pl/index.php/sport#sigFreeId5bd77f9694