W dniu 22 maja 2018r na Stadionie Lekkoatletycznym w Miliczu odbył się Finał Powiatowy Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach brały udział szkoły podstawowe tj.: SP 1 Milicz, SP Sułów, SP Wróbliniec, SP Cieszków, SP Bukowice i SP Krośnice. Uczniowie rywalizowali w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem.

Nasi uczniowie uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów ( miejsca na podium ) tj.:

Pawlik Weronika – II miejsce w biegu na 300m ( 48,11 )

Karbowska Emilia – II miejsce w biegu na 600m ( 2.03,52 )

Wais Sandra – II miejsce w skoku w dal ( 4,20 )

Okręglicki Wiktor – II miejsce w biegu na 100m ( 11,91 )

Bajor Adam – III miejsce w pchnięciu kulą ( 10,20 )

Durkacz Kacper – III miejsce w biegu na 300m ( 42,97 )

Pawlik Weronika, Augustyniak Marta, Augustyniak Ewa, Karbowska Emilia – III miejsce w sztafecie     4 x 100m

W/w uczniowie uzyskali awans do Finału Strefy Wrocławskiej, który odbędzie się 25 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu

GRATULUJEMY !!!

Oficjalne wyniki z zawodów

View the embedded image gallery online at:

W dniu 11 maja 2018r. na orliku w Cieszkowie odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.                                          W zawodach prawo startu miały drużyny które zwyciężyły w rozgrywkach na etapie gminnym ( mistrzowie gmin ), tj.: SP 1 Milicz, SP Cieszków i SP Kużnica Czeszycka. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 15 min.

SP 1 Milicz - SP Kużnica Czeszycka 7 : 1

SP Cieszków - SP Kużnica Czeszycka 5 : 0

SP 1 Milicz - SP Cieszków 0 : 4

1 miejsce - SP Cieszków

2 miejsce - SP 1 Milicz

3 miejsce - SP Kużnica Czeszycka

Skład SP 1 Milicz:

Durkacz Kacper, Antoniszyn Patryk, Mazur Kacper, Koper Kacper, Bąk Mateusz, Gosiecki Adam, Miter Piotr, Byrski Konrad, Matuszczak Kacper.

Opiekun: Urbański Paweł

W dniu 9 maja 2018r. na orliku w Sułowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju brały udział następujące szkoły: SP 1 Milicz, SP 2 Milicz, SP Sułów i SP Wróbliniec. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 12min.

SP 1 Milicz – SP Sułów 2 : 1

SP Wróbliniec – SP 2 Milicz 2 : 2

SP 1 Milicz – SP 2 Milicz 2 : 1

SP Sułów – SP Wróbliniec 2 : 1

SP 1 Milicz – SP Wróbliniec 3 : 1

SP Sułów - SP 2 Milicz 1 : 1

I miejsce – SP 1 Milicz

II miejsce – SP Sułów

III miejsce – SP 2 Milicz

IV miejsce – SP Wróbliniec

Dzięki zwycięstwu w zawodach gminnych nasza drużyna awansowała do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 11 maja w Cieszkowie.                                         GRATULUJEMY !!!

Skład SP 1 Milicz: Durkacz Kacper, Bąk Mateusz, Koper Kacper, Bereźnicki Kamil, Mazur Kacper, Gasiecki Adam, Oczek Oliwier, Antoniszyn Patryk.           Opiekun: Urbański Paweł

View the embedded image gallery online at:

W dniu 8 maja 2018r. na orliku w Sułowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brały udział następujące szkoły: SP 1 Milicz, SP 2 Milicz, SP Sułów i SP Wróbliniec. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 10min.

SP Wróbliniec – SP Sułów 0 : 3

SP 1 Milicz – SP 2 Milicz 1 : 4

SP Wróbliniec – SP 1 Milicz 1: 1

SP Sułów – SP 2 Milicz 0 : 1

SP Wróbliniec – SP 2 Milicz 1 : 2

SP Sułów – SP 1 Milicz 0 : 5

I miejsce – SP 2 Milicz

II miejsce - SP 1 Milicz

III miejsce - SP Sułów

IV miejsce – SP Wróbliniec

Skład SP 1 Milicz: Zielezińska Oliwia, Kantorczyk Klaudia, Ochędzan Małgorzata, Chojnacka Julita, Nóżka Weronika, Augustyniak Marta, Wesołowska Aleksandra, Radomska Kornelia, Pawlik Weronika.                                                                                                                       Opiekun: Danuta Żołdak

View the embedded image gallery online at:

We wtorek 24 kwietnia odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych, którzy rywalizowali ze starszymi od siebie kolegami. Skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów oraz biegi na 600 i 1000 metrów to konkurencje, w których startowali nasi lekkoatleci. Było dużo walki i ogromnych emocji. Uczniowie zrozumieli co to znaczy walczyć z samym sobą i ograniczeniami własnego organizmu.
Duże brawa za heroiczną postawę i walkę do ostatnich metrów ! Zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości.

ŁĄCZYMY SIATKARSKIE POKOLENIA

W Poniedziałek 16 kwietnia odbył się Szkolny Turniej Dwójek. Zawody te miały nietypowy charakter, w grający duetach spotkali się ze sobą przedstawiciele klas czwartych oraz przedstawiciele gimnazjalnych klas sportowych. Połączenie to wpłynęło niezwykle mobilizująco na czwartoklasistów, którzy dawali z siebie wszystko ! Po niezwykle emocjonujących pojedynkach wyłoniliśmy najlepsze pary zawodów.
Miejsce I – Maciej Ruciński, Kacper Nestoruk i Adam Bajor

Miejsce II – Emil Bugajski i Marcin Tarka