ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dziadków i przyjaciół naszej szkoły- SP1 im. M. Kopernika

na uroczystą wieczornicę połączoną ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych zorganizowaną w celu godnego uczczenia

100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Termin: 29 maja godz. 17 hala sportowa, czas trwania ok. 45 minut

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I i IV do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Wiek Niepodległości" zorganizowanym z okazji 100 - lrcia odzyskania niepodległości.

REGULAMIN

21.04 odbył się rajd rowerowy " Ku niepodległości".  Dzięki życzliwości Koła Łowieckiego "Darz Bór" mogliśmy na ich polanie rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Odbył się również quiz wiedzy o odzyskaniu niepodległości . Oto wyniki:
I miejsce - Alicja Józefiak kl.2b
II miejsce -Sandra Wais kl.2a
III miejsce - Maria Wilgosz kl.2a
Opiekunkami grupy były- Katarzyna Józefiak i Beata Jarczewska
Na następny zapraszamy 12.05.18

100 – rocznicy Obchodów Odzyskania Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przystąpili do szycia flagi - barw narodowych o długości 40 metrów.

Uczniowie rozwinęli materiał, zmierzyli go, przecięli tkaninę by uzyskać potrzebna 40 m długość. Pod bacznym okiem opiekunów p. Katarzyny Józefiak, p. Grażyny Kuleszy, p. Kazimierza Mellema, przystąpili do szycia barw narodowym. Praca zostanie zaprezentowana podczas Milickich Odchodów Odzyskania Niepodległości 3 Maja 2018r.

Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792. Podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej. Damy wystąpiły wówczas w białych sukniach przepasanych czerwoną wstęgą, a panowie nałożyli na siebie szarfy biało-czerwone. Nawiązano tą manifestacją do heraldyki Królestwa Polskiego – białego orła na czerwonej tarczy herbowej.

View the embedded image gallery online at: