6 stycznia 2019 r. w Święto Trzech Króli mieszkańcy Milicza dołączyli po raz trzeci do setek miast świata, które w Orszaku Trzech Króli udały się do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka. Tradycyjnie już Orszak Trzech Króli wyruszył po mszy św. z parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i dotarł do Rynku, gdzie Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon dzieciątku. W drodze do Betlejem towarzyszyły im aniołki, rycerze, archaniołowie, pastuszkowie, diabły i wielu miliczan. Na trasie orszaku rozgrywane były też scenki jasełkowe. Przy pomniku św. Jana Pawła II wystąpiły dzieci z Chatki Puchatka, przed wejściem do Rynku inscenizację walki dobra ze złem przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu. Następnie orszak wkroczył do Rynku. Zabrzmiały kolędy, a na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu - przedstawiając współczesne jasełka.  Na zakończenie obchodów Święta Trzech Króli młodzi aktorzy zatańczyli poloneza do melodii ,,Bóg się rodzi”. Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu, parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu, Rycerze Kolumba.

W niedzielę 16 grudnia na milickim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym dniu można było zaopatrzyć się we wspaniałe produkty świąteczne ale również posłuchać świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd. Na scenie zaprezentowały się również uczennice naszej szkoły. Kornelia Pawlak zaśpiewała kolędę "W żłobie leży", a Emilia Karbowska wykonała piosenkę "Pierwsza gwiazda".

W wigilię świętego  Andrzeja uczniowie klas pierwszych i drugich, przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych światowych przebojów, które starannie dobrał DJ Robo. Wszyscy bawili się doskonale. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach  melodii. Nie zabrakło  popularnego rytuału andrzejkowego jakim jest wróżenie z wosku,  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia z liczb itp. W czasie przerw dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

W setną rocznicę niepodległości Polski i 40 –tą inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II podążając za myślą XVIII-tego Dnia Papieskiego:, młodzież naszej Szkoły pod kierunkiem s.M Asumpty, p. Aleksandry Dębskiej, p. Wołoszyn i p. Łukasza Filipiaka przygotowała program przedstawiający postać papieża Jana Pawła II-ego.

Mogliśmy w tej inscenizacji doświadczyć bliskości Wielkiego Patrioty. Usłyszeć Jego poetyckie wyznanie miłości do Ojczyzny:

,, Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,
Która ze mnie przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
Z niej się wyłaniam...
Gdy myślę Ojczyzna -
By zamknąć ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak go pomnożyć,
Jak poszerzyć tę przestrzeń,
Którą wypełnia.”(Jan Paweł II)

i spojrzeć oczami dziecka na Świętego jako kochającego Ojca. Promieniującego tą Miłością na każdego: dziecko, młodzież, człowieka starszego, innego wyznania, innego koloru skóry, biednego i bogatego, zdrowego i chorego nawet na tego, który chciał go zabić. Zawsze z miłością i przebaczeniem. Występ ten ubogacił pokaz multimedialny oraz śpiew do którego również włączyła się wspaniała widownia. Za co dziękujemy!

Płonące serce ze zniczy, utworzone przez uczestników tego przedstawienia, było wyrazem naszej miłości, pamięci i szacunku do tego Wielkiego-Świętego Polaka.

Można się cieszyć, że nowe pokolenie, które nie miało szczęścia doświadczyć z bliska obecności Jana Pawła II-ego pragnie poznawać Jego postać.

Ufamy, że tak jak to w podziękowaniu podkreśliła pani Dyrektor Krystyna Piosik szczęściem Jej było spotkać św. Jana Pawła II-ego i szczęściem było uczestniczyć w tym apelu tak naszym szczęściem będzie zgłębiać Jego naukę i wprowadzać ją w czyn.

s.m.Asumpta

12 października odbył się uroczty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas 3a, 3d oraz 3f a także uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej, przygotowani przez swoich wychowawców. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy niepedagogiczni mieli okazję wysłuchać pięknych wierszy i piosenek oraz obejrzeć koncert życzeń , w który nie zabrakło różnego rodzaju układów choreograficznych. Ponadto gimnazjaliści przedstawili swoje życzenia w formie prezentacji. Swoją obenością zaszyczycił nas równierz pan burmistrz - Piotr Lech.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom dzięki, którym mogliśmy oglądać tak wspaniałe widowisko. DZIĘKUJEMY