Teatr to więcej niż nauka, to szkoła życia. Uczy przez przeżywanie. Dzieci uwielbiają spektakle, bo teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Aktor przekazuje gestami, mimiką, czy intonacją mnóstwo emocji. Ważne, by publiczność zrozumiała to, co się dzieje na scenie i jaki jest przekaz spektaklu.

Koło teatralne klas I -III w tym roku szkolnym zaprosiło swoich rówieśników na przedstawienie „Mała śmieszna Tancerka”. Sztukę zagrano trzykrotnie, osobno dla każdej grupy wiekowej.

Mali artyści to: H. Derkacz, N. Folmer, G. Galewska z klasy Ia,

K. Procyk, J. Cieślik, P. Kaczmarek, A. Sofiński, C. Szymczyk z klasy Ic,

H. Iwanicka, N. Snażyk z klasy IIb,

M. Matoga, W. Litwinowicz, A. Twaróg, W. Szymczyk z klasy III a.

Przekaz został zrozumiany przez szkolną publiczność: każde marzenie jest warte tego, aby spróbować je realizować. Bohaterka spektaklu – Mała Tancerka nie rezygnuje z osiągnięcia swojego celu. W efekcie spełnia swoje marzenie i jest bardzo szczęśliwa. Małym artystom udało się poruszyć serca publiczności.