鉁Jako艣膰 偶ycia os贸b z Autyzmem zale偶y przede wszystkim od tego, jak du偶o wiemy na temat Autyzmu i w jakim stopniu potrafimy t臋 wiedz臋 wykorzysta膰. W艂a艣nie dlatego odby艂y si臋 w naszej szkole dzia艂ania zwi臋kszaj膮ce 艣wiadomo艣膰 dotycz膮c膮 tego zaburzenia
鉁Nauczyciele przeprowadzili wspania艂e lekcje maj膮ce na celu zrozumienie przez uczni贸w trudno艣ci, kt贸rych do艣wiadczaj膮 osoby z Autyzmem. Ciekawe warsztaty pokaza艂y w jaki spos贸b ta grupa ludzi odbiera r贸偶ne bod藕ce.
鉁Na podstawie lekcji przeprowadzonych na godzinie wychowawczej powsta艂y pi臋kne plakaty, kt贸re r贸wnie偶 informuj膮 czym jest autyzm.
鉁Na szkolnych tablicach pojawi艂y si臋 r贸wnie偶 gazetki z informacjami o autyzmie.
鉁Wy艂膮czyli艣my dzwonki.
鉁Stworzyli艣my niebieskie serce 馃挋馃挋馃挋 z d艂oni naszych uczni贸w, chcemy aby uczniowie ze spektrum autyzmu wiedzieli, 偶e ich wspieramy.
鉁Z ka偶dego okna naszej szko艂y wypu艣cili艣my niebieskie balony na znak naszej coraz wi臋kszej 艣wiadomo艣ci 馃挋馃挋馃挋馃巿馃巿馃巿
鉁Przez ca艂y dzie艅 na ekranie telewizora w korytarzu na parterze zobaczy膰 mo偶na by艂o film, w kt贸rym pr贸bowali艣my pokaza膰 co czuje osoba ze spektrum.
"Wielk膮 si艂臋 mam w sobie, nie musz臋 niczego si臋 ba膰, mog臋 偶y膰 po swojemu na dobre i na z艂e"