✅Jakość życia osób z Autyzmem zależy przede wszystkim od tego, jak dużo wiemy na temat Autyzmu i w jakim stopniu potrafimy tę wiedzę wykorzystać. Właśnie dlatego odbyły się w naszej szkole działania zwiększające świadomość dotyczącą tego zaburzenia
✅Nauczyciele przeprowadzili wspaniałe lekcje mające na celu zrozumienie przez uczniów trudności, których doświadczają osoby z Autyzmem. Ciekawe warsztaty pokazały w jaki sposób ta grupa ludzi odbiera różne bodźce.
✅Na podstawie lekcji przeprowadzonych na godzinie wychowawczej powstały piękne plakaty, które również informują czym jest autyzm.
✅Na szkolnych tablicach pojawiły się również gazetki z informacjami o autyzmie.
✅Wyłączyliśmy dzwonki.
✅Stworzyliśmy niebieskie serce 💙💙💙 z dłoni naszych uczniów, chcemy aby uczniowie ze spektrum autyzmu wiedzieli, że ich wspieramy.
✅Z każdego okna naszej szkoły wypuściliśmy niebieskie balony na znak naszej coraz większej świadomości 💙💙💙🎈🎈🎈
✅Przez cały dzień na ekranie telewizora w korytarzu na parterze zobaczyć można było film, w którym próbowaliśmy pokazać co czuje osoba ze spektrum.
"Wielką siłę mam w sobie, nie muszę niczego się bać, mogę żyć po swojemu na dobre i na złe"