Uczniowie z klasy III a w grupach 2-,3,-4-osobowych przez 2 tygodnie przygotowywali informacje na temat jednego z 23 Parków Narodowych 🌲🐿️🦌🦎🦅🦉🦫🌳najdujących się na terenie Polski. Forma przedstawienia była dowolna .W zdecydowanej większości sposobem prezentacji były plakaty.

Uczniowie podczas lekcji przekazywali m.in takie wiadomości jak: miejsce występowania, datę utworzenia parku oraz jego cenne zasoby przyrodnicze. Wielu uczniów wspomniało także o ciekawostkach danego parku.Forma przedstawienia była dowolna. Dzieci nie tylko wzbogacili swoje wiadomości, ale także wykształcili umiejętności współpracy, wyrażania własnych myśli ,podejmowania decyzji. Każda grupa była drużyną ,w której każdy uczeń odgrywał "swoją własną rolę". Przez całe życie -w różnych sytuacjach uczniowie będą ze sobą współpracować, dlatego zadanie to nauczyło uczniów przede wszystkim słuchania siebie nawzajem. Była to na pewno jedna z okazji, gdzie dzieci mogły poznać i rozwijać swój charakter oraz nabrać szacunku do pracy innych.