13 września w poniedziałek uczniowie z trzech klas naszej szkoły: Va, Vb, VIa uczestniczyli w Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W czasie wydarzenia mieli oni m.in. okazję zobaczyć na polu bitwy rekonstrukcję starcia na miecze, topory i tarcze wczesnośredniowiecznych wojowników oraz pokaz sokolniczy, obejrzeć prehistoryczne obozowisko łowców i zbieraczy, chatę pałucką z wytworami wikliniarskimi, rzeźbami i ekspozycją naturalnych produktów pszczelarskich.

Odwiedzili także wioskę piastowską, w której mogli przyjrzeć się wystawom prezentującym produkty skórnicze, snycerskie, średniowieczne rybołówstwo, tkactwo, instrumenty muzyczne, biżuterię i kuźnię. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również osadę pierwszych rolników z czasów rewolucji neolitycznej, a w zrekonstruowanej przez archeologów i historyków średniowiecza osadzie obronnej na półwyspie przyjrzeli się różnym wytworom rzemieślniczym z wczesnego średniowiecza: tkackim, ceramicznym, drewnianym, garncarskim, bursztynowym, czy z brązu. Będący pod ogromnym wrażeniem bogactwa i różnorodności kultury i sztuki dawnych czasów uczestnicy wyjazdu do Biskupina zakupili wiele pamiątek, które nawiązywały do obejrzanych ekspozycji. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klasowi: panie Małgorzata Maciejewska, Katarzyna Józefiak i Elżbieta Herl, a organizatorami tej wartościowej wycieczki edukacyjno-krajoznawczej byli: pani Joanna Domańska i pan Tomasz Nowakowski.