Drodzy uczniowie przypominamy o konkursie plastycznym "WYGRAJMY KLIMAT". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych z Doliny Baryczy. Zadaniem uczniów jest stworzenie pracy plastycznej ilustrującej jedną z wybranych w ramach kategorii pozytywnych postaw/działań na rzecz klimatu w życiu codziennym.

Postawy i działania na rzecz klimatu w życiu codziennym zostały podzielone na sześć kategorii i przypisane do danych klas następująco:

• IV - odpady
  • V - woda i powietrze
  • VI - energia
  • VII - bioróżnorodność
  • VIII - ja człowiek

Celem konkursu jest budowanie świadomości i utrwalanie aktywnych postaw na rzecz klimatu, utrwalenie wiedzy w zakresie zachowań proekologicznych oraz kreatywne łączenie wiedzy i aktywności na rzecz klimatu a także zachowanie specyfiki obszaru Doliny Baryczy.

Więcej informacji w zakładce konkursy.