W ostatni czwartek, 02 czerwca, w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Trzebnickiej w Miliczu został zorganizowany przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” Powiatu Milickiego okolicznościowy konkurs wiedzy historycznej. W konkursie tym należało się wykazać szczegółową znajomością wydarzeń i postaci związanych z tym wielkim ruchem społecznym, jakim była w latach 80-tych „Solidarność” oraz działalnością najbardziej radykalnej organizacji antykomunistycznej działającej w podziemiu i bezkompromisowo walczącej o w pełni wolną i suwerenną Rzeczpospolitą, jaką była założona w czerwcu 1982 r. we Wrocławiu przez śp. Kornela Morawieckiego „Solidarność Walcząca”. Przystąpiło do niego 7 uczniów z trzech szkół podstawowych: Zespołu Szkół w Krośnicach, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy VIII c: Emil Bugajski, który zdobył III miejsce oraz Oskar Twaróg, który uplasował się na czwartej pozycji, a ich opiekunem był nauczyciel historii Tomasz Nowakowski. Obydwu uczniom gratulujemy dużej wiedzy historycznej, wykraczającej poza podstawę programową, ponieważ pytania były bardzo trudne i szczegółowe.

Ps. Na drugim piętrze, na tablicy obok gabinetu historycznego, zamieszczona została również okazjonalna ekspozycja związana z przypadającą właśnie 40 rocznicą powstania „Solidarności Walczącej”. Można się z niej dowiedzieć zarówno o historii powstania tej organizacji, jak i jej celach ideowych oraz najważniejszych działaczach, a także zobaczyć kopie oryginalnych ulotek z lat 80-tych.