Książki uczą samodzielnego myślenia i …….

• rozwijają wyobraźnię
  • przenoszą nas w niezwykły świat

to  przesłania, które kilkukrotnie rozbrzmiały w spektaklu teatralnym rozegranym na deskach wrocławskiego teatru pt. „Zaczytana kraina”, na który 8 listopada wybrało się 50 uczniów klas 4 i 5 pod opieką pań: A. Florkowskiej-Sip, Anny Wojtery, Natalii Loret- Wiernasz i Beaty Batory.

Fascynująca historia rodzeństwa – Leny i Julka, którym książki służyły  do wszystkiego, tylko nie do czytania… Dzieci układały z nich tunele, konstruowały forty i mury obronne, budowały wieże, do czasu, aż pewnego razu, podczas zabawy poznały dwóch tajemniczych bohaterów bajek i nagle – kiedy dzieci chciały się z nimi zaprzyjaźnić – okazało się, że nieczytanie wiązało się z poważnymi problemami… Nowi przyjaciele wprowadzili rodzeństwo w świat wyobraźni i pokazali, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Opowiedziana historia napełniła naszych uczniów pozytywną energią, promowała czytelnictwo, pokazała, jakie mogą być konsekwencje  niesięgania po książki. Do tego piękna scenografia, kostiumy, gra aktorska, dowcipne dialogi, efekty specjalne oraz porywająca muzyka sprawiły, że na chwile wszyscy przenieśli się do „krainy, która z wyobraźni słynie”- to refren piosenki, który podśpiewywali uczniowie, wracając do domu.