Światowy Dzień Zwierząt to święto , które co roku obchodzimy 4 października. Natomiast cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Nasza szkoła chcąc okazać dobroć tym małym istotą w ostatnim tygodniu października również obchodziła tydzień poświęcony naszym pupilom, a zwłaszcza tym pokrzywdzonym przez los, które z różnych przyczyn straciły właściciela oraz dach nad głową. Wspólnymi siłami zaplanowaliśmy przeróżne aktywności dla uczniów naszej szkoły, które miały na celu zachęcenie uczniów do wspierania, ochrony , pomocy oraz uwrażliwienie na los i bezpieczeństwo zwierząt. Między innymi zorganizowaliśmy zbiórkę „Paka dla zwierzaka” , zbieraliśmy potrzebne akcesoria oraz karmę dla schroniska w Łazach Małych (zbiórka nadal trwa do 15.11.2022r.), ponadto szkolni wolontariusze z wielkim zaangażowaniem obsługiwali klientów na kiermaszu ciast z którego dochód również zostanie przekazany dla zwierzaczków ze schroniska, aby godnie mogły przetrwać zimę. Odwiedził nasz również gość specjalny pani Katarzyna Hirszfeld-Odrowska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Miliczu , przeprowadziła prelekcje związane z tematem. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, uczniowie podczas zajęć świetlicowych oraz plastycznych wykonały prace poświęcone tematyce zwierząt, które zostały nagrodzone ocenami i wywieszone w gablotach szkolnych. Końcowym i podsumowującym przedsięwzięciem tego tygodnia było zgromadzenie od uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły zdjęć ze swoimi czworonogami, z których została utworzona prezentacja. Cała społeczność szkolna okazała wielkie serce i aktywnie włączyła się w pomoc potrzebującym zwierzakom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Była to dla nas wszystkich prawdziwa lekcja odpowiedzialności i kształtowania wrażliwości na krzywdę zwierząt.