"KinoSzkoła" - to program skierowany do uczniów szkół podstawowych, łączący ze sobą projekcję filmową oraz  prelekcję. Tytuły filmów dobrane są stosownie do konkretnego zagadnienia. Celem programu jest wykorzystanie filmu i nowych mediów w edukacji.

W poniedziałek 24 października klasa 5A wzięła udział w pierwszym z cyklu spotkań w ramach programu KinoSzkoła.

Przed projekcją filmu odbyła się prelekcja, w Ośrodku Kultury, podczas której poruszane zostało zagadnienie : "JA W GRUPIE". Uczniowie wypowiadali się m.in. w następujących kwestiach:

- Człowiek istota społeczna - Jak to rozumieć?

- Każda grupa ma zasady - co warto do tych podstawowych zasad dodać? Może: wybaczanie, empatię, zaufanie, szacunek....

Następnie udaliśmy się do milickiego kina Capitol na film: "Chłopiec zza szyby".