W dniu 10.10.br w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Uczniowie klas 1-3 mogli posłuchać bajek terapeutycznych, czytanych przez wychowawców. Były to wyjątkowe historie, które pozwalają dzieciom okryć w sobie uczucia czy problemy,
z którymi borykają się na co dzień.

W pokoju nauczycielski powstał „Kącik dobrych myśli”, gdzie każdy nauczyciel mógł podzielić się swoim mottem życiowym lub dobrym słowem.

Drzwi do sal lekcyjnych ozdobione zostały plakatami z życzliwymi przesłaniami. Uczniowie mieli możliwość wyrwać z nich tę myśli, która była im szczególnie bliska.

Przez szkolny radio węzeł mogliśmy także wysłuchać prelekcji przygotowanej przez psychologa szkolnego na temat potrzeby dbania o swoją kondycję psychiczną.