7 października w naszej szkole obchodzono XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na szkolnych korytarzach pojawiło się wiele ciekawych plakatów przypominających tabliczkę mnożenia, nie tylko w ten tradycyjny sposób lecz również poprzez niezliczoną liczbę wierszyków.

Odbyły się również konkursy dla 3 osobowych drużyn z klas 4-5 i 6-8, podczas których uczniowie musieli wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia lecz również umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów matematycznych, aby móc rozwiązać zagadki z tejże dziedziny.

Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przy użyciu Kart Grabowskiego w takich konkurencjach jak:

- Krzyżak

- Olimpijczyk.

Tutaj nie tylko liczyła się poprawna znajomość tabliczki, ale również uzyskany czas podczas wykonywania zadania.

Uczniowie, którzy wykazali się bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia otrzymają certyfikaty.

{gallery}2023/mnozenia{/gallery}