20 maja w naszej szkole odbyła się impreza "Wieczór z Harrym Potterem".

Piątkowe leniwe popołudnie nie przeszkodziło 43 uczniom – miłośnikom Harry'ego w podjęciu wyzwania i wzięcia udziału w drużynowych zmaganiach rodem z escape room.

Przez drzwi do biblioteki zmienione w peron 9 3/4 wszyscy udali się do sali głównej.

To tam Tiara Przydziału zadecydowała do jakiego domu będą należeć, czy zostaną odważnymi Gryfonami, sprytnymi Ślizgonami, rozmiłowanymi w wiedzy Krukonami, czy pracowitymi Puchonami.

Po powstaniu drużyn każda z nich dostała "plan lekcji" i udała się do sal, w których zmierzyli się z zadaniami z zakresu – Zielarstwa, Transmutacji, Eliksirów, Obrony przed czarną magią, Zaklęć i oczywiści rozegrała mecz Quiddticha.

Po wykonaniu każdego zadania otrzymywali horrcruksa. Gdy już mieli wszystkie musieli przetłumaczyć hasło FORTUNA MAJOR na język polski.

"Zielarstwo" rozpoczęło się od pomocy spetryfikowanym, rozpoznawaniu roślin, odkodowaniu pucharu Helgi Huffelpuff. Oj było trudno! "Eliksiry" wymagały złamanie kodu i ułożeniu odpowiednich składników do wytworzenia Eliksiru wywołującego euforię. "Zaklęcia" to odkodowanie Mapy Huncwotów i przydzielenie bohaterów z serii do odpowiednich domów. Na "Transmutacji" uczyliśmy się wywoływać patronusa, a z folii aluminiowej powstały przepiękne sylwetki zwierząt. "Obrona przed czarną magią" to znowu kłódki, potrzeba myślenia i kojarzenia faktów oraz zmierzenie się z trudną krzyżówką online. Podczas "Quiddticha" drużyny szukały znicza a do bramek rzucały skarpetami, ponieważ rozgrywkom towarzyszył sczytny cel – "Uwolnić skrzata".

Już podczas imprezy padały pytania "Czy w przyszłym roku szkolnym też będzie taka impreza?", "Jest super – kiedy znowu będziemy się tak bawić?".

Klimatyczna impreza, dobry humor zebranych i ich potterowskie przebrania sprawiły, że wieczór był bardzo magiczny.

Imprezę i dekoracje przygotowały panie z biblioteki szkolnej:

Natalia Loret i Katarzyna Józefiak.

Dziękujemy paniom: Danucie Żołdak, Anecie Florkowskiej-Sip, Małgorzacie Maciejewskiej, Katarzynie Vogt i Alicji Józefiak. Panie zadbały o klimat, dobry nastrój

W tegorocznych rozgrywkach zwyciężył SLYTHERIN zdobywając aż 50 punktów. Na drugim miejscu znalazł się RAVENCLAV z 40 punktami. Gratulacje dla zwycięskich domów i dla Wszystkich uczestników.

Impreza jest częścią promocji czytelnictwa. Nasza szkoła już trzeci raz otrzymała dofinansowanie w ramach projektu NarodowyProgram Rozwoju Czytelnictwa.

#SP1 #Jedynka #wieczór_z_Harrym_Potterem #Narodowy_Program_Rozwoju_Czytelnictwa