W ostatni czwartek, czyli 28 października, odbyła się wycieczka edukacyjna uczniów klas ósmych oraz absolwentów szkoły do Miejsca Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu-Brzezince. Czterdziestu kilku uczniów, którzy zapisali się na wycieczkę mieli okazję doświadczyć poruszającej lekcji historii najnowszej, podczas której dowiedzieli się o wielu faktach związanych z II wojną światową i zbrodniczym systemem niemieckiego narodowego socjalizmu (nazizmu).

Bardzo kompetentni i merytorycznie przygotowani przewodnicy, pracownicy tego Muzeum, oprowadzając uczestników wycieczki podzielonych na dwie grupy, przekazali mnóstwo wiedzy i informacji o działalności tego największego obozu koncentracyjnego i zagłady w całej okupowanej Europie przez Niemców, zwanego „fabryką śmierci”. Uczniowie oraz nauczyciele- opiekunowie (panie Beata Batora i Judyta Tokar oraz pan Łukasz Filipiak) zapoznali się z tragicznymi, okrutnymi wydarzeniami związanymi z miejscem, które stało się symbolem Holokaustu (zagłady) europejskich Żydów i niemieckich, nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodach europejskich podczas II wojny światowej. Organizatorami tej edukacyjnej wycieczki historycznej, która niewątpliwie na długie lata pozostanie w pamięci jej uczestników byli: pani Joanna Domańska i nauczyciel historii Tomasz Nowakowski.