22 kwietnia okazał się szarym, chłodnym dniem, ale to nie przeszkadzało 150 uczniom i ich wychowawcom, aby wyruszyć na poszukiwanie śmieci pozostawionych w różnych miejscach naszego miasta.

Uczniowie zbierali śmieci w parku przy Technikum Leśnym, wzdłuż ścieżki rowerowej, kierując się w stronę Zalewu, wędrowali Aleją wodniaków przy starym basenie i Aleją Dębową. Byli nad Baryczą, przy Bulwarze Jana Pawła II, w Ogródku Jordanowskim i przy akwarium.

Są to miejsca gdzie chętnie spędzamy wolny czas. Zapominamy jednak, że każdy swoje śmieci powinien zabrać ze sobą lub wyrzuć do najbliższego kosza. Jednocześnie pamiętając o ich segregowaniu.

Zaśmieciliśmy naszą małą Ojczyznę!!!

Dzieci zebrały 70 worków śmieci, a najwięcej kl.4b i 6c – 40 worków.

Uczniowie byli szczęśliwe, że mogły spotkać się z kolegami z klasy i ze swoimi wychowawcami. Dzień minął w cudownej, pełnej serdeczności atmosferze, a kolorowe ubranka dzieci na tle zieleni przypomniały, że nadeszła wiosna!

Obyśmy jak najszybciej mogli wrócić do szkoły, a wtedy nawet góry będziemy mogli przenosić
i zdobywać szczyty.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć klas uczestniczących w Akcji „Sprzątamy Ziemię”.

Renata Korzeniowska

{gallery}2020/{dzień ziemi{/gallery}